Pralki LG 6 Motion z NFC i aplikacją na smartfony

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek nowe pralki LG 6 Motion DD z technologią NFC i aplikacją mobilną na smartfony.

LG 6 Motion - Smart Diagnosis App

Technologia 6 Motion DD (Direct Drive), Turbo Wash czy specjalna aplikacja mobilna, to tylko niektóre zaawansowanych rozwiązań zastosowanych w najnowszych pralkach i pralko-suszarkach firmy LGElectronics.

W tym miesiącu firma wprowadza na polski rynek najnowszą serię pralek oraz pralko-suszarek, która wyróżnia się przede wszystkim cichą i bezszelestną pracą, niskim zużyciem wody i energii oraz niezawodnością przez długie lata.

Do Polski trafiły już modele wyposażone w funkcje takie jak Turbo Wash, 6 Motion czy Direct Drive wsparte inteligentną aplikacją NFC Tag On dostępną na smartfony z system operacyjnym Android, która dodatkowo poszerza możliwości najnowszych pralek LG.

Jedna przestrzeń – dwa rozwiązania

Pralko-suszarki z wchodzącej właśnie do sklepów linii LG zostały zaprojektowane tak, by przy możliwie najmniejszych gabarytach urządzenia, połączyć te dwie funkcje. Dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom, inżynierowie LG stworzyli serię, która nie tylko doskonale pierze, ale również suszy ubrania. Technologia Eco Hybrid pracując w dwóch trybach pozwala na jednoczesną oszczędność wody oraz czasu. Pierwszy z nich, Eco Dry suszy wypraną odzież bez dodatku wody, natomiast drugi, Normal Dry skraca czas klasycznego programu o 10 min, co daje oszczędność do 22 000 minut w ciągu jednego roku.

Ekologia jeszcze nigdy nie była tak skuteczna

W czasach kiedy ilość wolnego czasu w ciągu dnia spada, jednym z największych dylematów użytkowników jest wybór pomiędzy szybkim, a skutecznym praniem.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma LG stworzyła funkcję TurboWash™. Rozwiązanie to znacznie skraca czas prania i oszczędza mnóstwo energii, jednocześnie zapewniając bardzo dobre efekty. Tajemnica tkwi w natrysku wodnym działającym bezpośrednio na tkaninę przez około 120 sekund, dzięki czemu cykle prania i płukania z napędem bezpośrednim 6 Motion są skuteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, funkcja LG TurboWash™ skraca pełny cykl do zaledwie 59 minut, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić prąd (nawet 15%) i wodę (nawet 40%).

6 różnych dróg do idealnie czystego prania

Projektanci LG stworzyli system ruchów bębna, które zwiększają skuteczność czyszczenia, jednocześnie dbając o każdą, nawet najdelikatniejszą tkaninę.

Technologia LG 6 Motiontechnologia LG 6 Motion DD

System 6 Motion składa się z sześciu unikalnych i autonomicznych ruchów bębna: Ruch pełnoobrotowy, który jest standardowym ruchem znanym ze wszystkich tego typu urządzeń na rynku. Filtrowanie, które pozwala na bardziej równomierne, szybsze i dokładniejsze namoczenie wsadu, co jest szczególnie ważne przy praniu ciężkich materiałów takich jak kołdry czy zasłony. Intensywny półobrót został stworzony, aby skuteczniej rozpuszczać detergenty zapewniając komfort osobom z wrażliwą na ich nadmiar skórą oraz do bardzo mocno zabrudzonych ubrań, np. sportowych. Kołysanie to odpowiedź firmy LG na problem zachowania trwałości najdelikatniejszych tkanin. Płynne ruchy bębna zapewniają im ochronę przed zniszczeniem i zagnieceniom.

Rolowanie, czyli najspokojniejszy ruch, idealny do nocnej pracy – stałe zanurzenie i delikatne obroty tkaniny zapewniają ciche i efektywne czyszczenie, przy którym poziom hałasu to tylko 51db. Natomiast dzięki ruchowi Upuszczania użytkownik może zapomnieć o problemie zbyt pogniecionych i zniszczonych koszul.

Cicha i bezszelestna dzięki innowacjom

Przyczyną wielu awarii w tradycyjnych pralkach był konwencjonalny model zamontowania silnika z paskiem klinowym i szczotkami, który łatwo ulegał uszkodzeniom. LG wyeliminowało awaryjne elementy. W pralkach Direct Drive silnik przekazuje moc bezpośrednio do bębna pralki, co sprawia, że urządzenie jest ciche, niezawodne i przy tym energooszczędne. Firma LG, będąca w pełni przekonana co do zastosowanych rozwiązań, objęła wszystkie pralki standardową 10-letnią gwarancją na silnik i jego części.

Aplikacja pełna nowości

Nierozłącznym elementem najnowszych pralek LG, wyposażonych w technologię NFC, jest funkcja Tag On, dzięki której użytkownik może dostosować programy do swoich potrzeb, skorzystać z przydatnych instrukcji prania lub natychmiastowo uzyskać pomoc serwisu. Wystarczy uruchomić dedykowaną aplikację LG Smart Loundry i przyłożyć smartfon do oznaczonego punktu na panelu pralki. Aplikacja oferuje także wiele intuicyjnych rozwiązań, które w zauważalny sposób zwiększają komfort użytkowania. Pozwala w prosty sposób wybrać odpowiedni do zabrudzeń i materiałów program i zainstalować go w pralce.

Poniżej możesz obejrzeć film prezentujący wszystkie możliwości pralki LG 6 Motion DD oraz specjalnej aplikacji mobilnej:

Dodatkowo, w aplikacji znajduje się 10 cyklów prania podzielonych na kategorie takie jak Pielęgnacja ubrań czy Wygoda. LG stworzyło także możliwość pobrania z internetu dodatkowych 13 cykli, które po instalacji użytkownik może natychmiast użyć w swojej pralce (np. Ubrania dziecięce czy Ubranie szkolne). To wszystko sprawia, że pralka zyskuje całkiem nowe możliwości, dostosowując się lepiej potrzeb i oczekiwań klienta. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Statystyki Prania – podaje ona informacje o tym, kiedy powinniśmy dokonać czyszczenia bębna oraz przedstawia historię stosowanych programów. Całość dopełnia funkcja Smart Diagnosis, dzięki której użytkownik może łatwo zdiagnozować drobne usterki i jeszcze przed wezwaniem serwisu, zdołać je samodzielnie naprawić.

Ratunek dla zapominalskich

Zapominanie o „dorzuceniu” niektórych ubrań do pralki zdarza się każdemu. Bardzo często, gdy program zostanie już nastawiony, odnajduje się zaginiona skarpetka do pary czy biała koszulka, która czekała na swoją kolej kilka dni. Najnowsze pralki z linii na 2016 rok pozwalają zapomnieć – nie o ubraniach, a o problemie. Inżynierowie LG stworzyli funkcję Włącz pauzę i dorzuć. Wystarczy wcisnąć przycisk „pause” znajdujący się na panelu sterowania pralki, otworzyć bęben i dorzucić ubrania. Blokada drzwiczek zwalnia się już po 3 sekundach podczas prania w każdym programie, od bawełny po tkaniny mało wymagające.

Ceny oraz dostępność

Najnowsze pralki oraz pralko-suszarki firmy LG są już dostępne w sklepach z elektroniką i urządzeniami AGD na polskim rynku.

źródło: informacja prasowa