5 gier PlayStation trafi na Androida i iOS-a

Sony potwierdziło, że w marcu 2018 r. co najmniej 5 gier na PlayStation zostanie wydanych także na urządzenia z systemem iOS i Android.

Firma Sony zdradziła swoje plany związane z grami mobilnymi ogłaszając, że w marcu 2018 roku wyda przynajmniej pięć gier mobilnych przeznaczonych na smartfony z systemem iOS i Android. Można jedynie przypuszczać, że nowe tytuły bedą oparte na wydanych już grach na konsole Playstation.

Choć informacja jest lakoniczna, Sony potwierdziło na początku tego roku, że gry będą tworzone przez nową spółkę zależną ForwardWorks Sony, która została utworzona po to, aby tworzyć niezależna gry mobilna na smartfony.

Gry Playstation na Androida i iOS-a

Takie posunięcie ze strony Sony nie jest zaskoczeniem, szczególnie po spektakularnym sukcesie gry Pokemon GO, dzięki któremu Nintendo wkroczyło na rynek gier mobilnych. Jeszcze w tym roku ma pojawić się na iPhone’y gra Super Mario Run, która będzie nową smartfonową wersją kultowej platformówki.

– Japonia jest rynkiem, gdzie Sony i inni produci konsol do gier walczą o sprzedaż każdej sztuki. Sony musiało zareagować. Ludzie coraz częściej korzystają z gier mobilnych i należy się z tym liczyć. – powiedział dla CNBC Serkan Toto, prezes japońskiej firmy doradczej Kantan Games.

Oczekuje się, że nowe gry na smartfony od Sony będą na początku wydaje tylko w Japonii i innych krajach azjatyckich. Jeśli tytułu będą popularne z pewnością zostaną udostępnione na innych rynkach.

Mimo, że Sony nie potwierdziło, które tytuły pojawią się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, to spekuluje się, że mogą to być Ratchet & Clank, Uncharted, Crush Bandicoot a nawet Sly Cooper. Istnieje wiele gier w katalogu PlayStation, które doskonale sprawdziłyby się na smartfonach, ale może Japończycy szykują całkowicie coś nowego?

źródło: CNBC – Sony PlayStation is launching mobile games on Android and iOS to take on Nintendo