Strumieniowanie wideo z Facebooka na telewizorze

Od teraz możesz strumieniować wideo z aplikacji mobilnej Facebooka na telewizorze podczas gdy przeglądasz w niej Aktualności.

Streaming wideo z Facebooka do telewizora

Facebook ogłosił dzisiaj, że użytkownicy mobilnej aplikacji na iPhone’a, iPada i iPoda touch mogą skorzystać z nowej opcji, która pozwala na strumieniowanie dowolnego natywnego wideo zamieszczonego w serwisie do telewizora, za pomocą Apple TV lub Chromecasta od Google’a.

Ale czy opcja przesyłania wideo z dowolnego urządzenia z iOS-em na Apple TV nie była dostępna od zawsze dzięki AirPlay? Tak, ale teraz można oglądać na dużym ekranie filmy zamieszczone na Facebooku, podczas gdy w tym samym czasie na urządzeniu możesz przeglądać aktualności.

Jak strumieniować wideo z Facebooka na telewizor?

Jeśli w Twoim News Feedzie znajdziesz zamieszczone wideo, wybierz je, a następnie tapnij na nową ikonę TV w prawym górnym rogu odtwarzacza, aby rozpocząć streaming na ekran telewizora za pośrednictwem Apple TV lub Chromecasta.

Funkcja jest obecnie dostępna zarówno w aplikacji mobilnej jak i w wersji przeglądarkowej Facebooka na komputerach. Jak już wspomniałem, w czasie odtwarzania i strumieniowania wideo można w tym samym czasie przeglądać serwis bez zatrzymywania filmu, który cały czas będzie odtwarzany na ekranie telewizora.Jest to szczególnie przydatne jeśli ktoś nadaje transmisję wideo na żywo.

Zobacz jak działa oglądanie wideo z Facebooka na telewizorze:

Transmisja na żywo z Facebooka na telewizorze

Jeśli ktoś z Twoich znajomych lub obserwowanych serwisów rozpoczyna transmisję na żywo na Facebooku, wystarczy tapnąć ikonę telewizora, aby obraz wyświetlał się na ekranie telewizora. Najlepszą rzeczą w tej funkcji jest jednak to, że zobaczysz reakcje i komentarze w czasie rzeczywistym na telewizorze. Możesz także przyłączyć się komentowania online.

Gigant serwisów społecznościowych zapowiedział, że wkrótce funkcja będzie dostępna także na urządzeniach z systemem Android, z których będzie można oglądać wideo przez Chromecasta.

Facebooka na iOS-a jest oczywiście dostępny bezpłatnie w sklepie App Store. Dzisiaj wydana została wersja 67.0, i u siebie na telefonie już znalazłem nową funkcję. Prawdopodobnie jest ona udostępniana użytkownikom stopniowo i już wkrótce wszyscy będą mieli do niej dostęp. Poniżej możesz zobaczyć jak udostepnianie wygląda w aplikacji:

Udostępnianie wideo z Facebooka na Apple TV:

Udostępnianie wideo z Facebooka na Apple TV (screeny z aplikacji)

Przeglądanie aktualności w aplikacji, podczas gdy wideo jest wyświetlanie na telewizorze:

Klikając na miniaturkę, zaznaczoną w czerwony kwadracie, możesz powrócić do odtwarzacza i ponownie oglądać wideo na telefonie. Zamkniecie aplikacji spowoduje jednak, że odtwarzanie na Apple TV zostanie przerwane.

Przeglądanie aktualności w aplikacji, podczas gdy wideo jest wyświetlanie na telewizorze:

źródło: Facebook Newsroom – A New Way to Watch Videos From Facebook on Your TV