Kindloteka, czyli czytniki e-booków Kindle w BUW-ie

Firma Amazon przekazała Bibliotece Uniwersyteckiej (BUW) 200 czytników e-booków z okazji dwusetlecia UW i BUW.

Kocham czytać - Amazon Kindle w BUW-ie (Kindloteka)

W czasie otwarcia wystawy „200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki” Amazon przekazał Bibliotece Uniwersyteckiej 200 czytników e-booków z okazji dwusetlecia UW i BUW.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie w przyszłym roku będzie obchodzić 200-lecie istnienia. W tym miesiącu otwarto wystawę, na której można zobaczyć zbiory z 8 obszarów tematycznych:

  1. dokumenty sprzed 200 lat,
  2. gabinet rycin i rysunków,
  3. książki dawne,
  4. salon muzyczny,
  5. rękopisy,
  6. dokumenty z ulicy,
  7. salon prasowy,
  8. zbiory zdygitalizowane.

Jedyna Kindloteka uniwersytecka w Europie

W czasie wernisażu firma Amazon ogłosiła, że podaruje Bibliotece Uniwersyteckiej 200 czytników Kindle, które będą mogły być wypożyczane przez studentów.– Wiemy, że promowanie czytelnictwa jest ważnym elementem misji Amazon. Tym bardziej cieszy nas fakt, że firma wybrała naszą instytucję jako partnera programu i wierzymy, że nowo otwarta wypożyczalnia czytników będzie cieszyć się dużym powodzeniem, a tym samym będzie pogłębiać zamiłowanie do czytania nie tylko wśród młodzieży i studentów – powiedziała dr hab. Jolanta Talbierska, dyrektor BUW.

W ciągu trzech lat Amazon będzie dostarczał bibliotece książki w formie elektronicznej, dzięki czemu warszawki BUW będzie miał największą i jedyną uniwersytecką Kindlotekę w Europie. Firma wesprze też bibliotekę w digitalizacji starodruków. W zbiorach biblioteki jest wiele książek, które są cenne i w złym stanie zachowania. Amazon pomoże dać im drugie życie. W ten sposób nowi czytelnicy będą mogli zapoznać się z cennymi dziełami w formie cyfrowej.

Jak będzie można skorzystać z czytników Kindle w BUW-ie?

Najprawdopodobniej za kilka tygodni 200 czytników Kindle zostanie udostępnionych użytkownikom BUW. Czytniki będzie można wypożyczać tak jak książki, na okres 30 dni z możliwością prolongaty. Kindle będą opaskowane, na obudowie będą miały wygrawerowane hasło „200 lat Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie”. W razie zagubienia czy uszkodzenia czytnika, użytkownicy będą ponosili konsekwencje materialne, jak w przypadku wypożyczanych książek.

Według serwisu Świat Czytników będzie to Kindle 8, gdzie redaktorzy zauważyli na zdjęciu z momentu wręczania czytników charakterystyczne zaokrąglenia.

źródło: Uniwersytet Warszawski – Czytniki e-booków w BUW, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie – 200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki. 6 października 2016 – 23 lutego 2017

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj