Udział wersji systemu iOS w październiku 2016

Apple udostępniło oficjalne dane na temat instalacji poszczególnych wersji swojego systemu mobilnego – iOS 10 zainstalowany jest na 54% urządzeń.

Udział wersji systemu iOS w październiku 2016 r.

Najnowsze dane firmy Apple na temat udziału poszczególnych wersji systemu mobilnego iOS potwierdzają, że nie należy ufać danym firm trzecich. Wczoraj na przykład podaliśmy, że według firm Fiksu i Mixpanel, system iOS 10 zainstalowany jest już na prawie dwóch trzecich urządzeniach mobilnych firmy Apple, czyli ok. 67%. Tymczasem rzeczywiste dane są dużo niższe.

Apple podało dzisiaj, że na 7 października 2016 roku, system iOS 10 zainstalowany jest na około 54% aktywnych iPhone’ów, iPadów oraz iPodów touch. Poprzednia wersja systemu operacyjnego iOS 9 spadła do 38%, podczas gdy miesiąc temu stanowiła jeszcze 88%. Wcześniejsze wersje iOS-a działa obecnie na 8% aktywnych iUrządzeń.

Udział wersji systemu iOS (październik 2016):

  • iOS 10: 54%
  • iOS 9: 38%
  • pozostałe: 8%

Dane pochodzą z oficjalnych unikalnych wejść użytkowników do sklepu App Store w dniu 7 października. Opierając się na oficjalnych danych z zeszłego roku, iOS 9 był zainstalowany na nieco ponad 50% w niecałe dwa tygodnie po wydaniu jesienią 2015 roku, dzięki czemu ta wersja była do tej pory i jest najszybciej przyjętą przez użytkowników.

System iOS 9 osiągnął  57% instalacji w trzy tygodnie od udostąpnienia, a aż 61% w nieco ponad miesiąc od premiery.

Zobacz także: Wersje Androida i iOS-a w październiku 2015 r.

źródło: Apple