InkCase i7 – obudowa do iPhone’a 7 z ekranem E-Ink

Obudowa InkCase i7, to świetne rozwiązanie dla posiadaczy iPhone’a 7, którzy często zerkają na ekran swojego smartfona.

Obudowa InkCase i7 do iPhone'a 7 z wyświetlaczem e-ink

Zaletą wyświetlaczy E-Ink jest to, że świetnie sprawdzają się podczas zadań nie wymagających szybkiego odświeżania obrazu, na przykład podczas czytania e-booków, wiadomości lub sprawdzania różnego rodzaju powiadomień, na przykład godziny, pogody i innych. Duża zaletą tego rozwiązania jest to, że pobiera śladowe ilości energii. Niestety w przypadku smartfonów, gdzie kolor i szybkie odświeżanie obrazu animacji i wideo odgrywa kluczową rolę nie mają większego zastosowania.

Jednak powyższe ograniczenia nie powstrzymały producentów od próby wykorzystania technologii wyświetlaczy E-Ink do połączenia ze światem owoczesnych smartfonów. Choć istnieje już Yotaphone – pierwszy smartfon z dwoma ekranami – gdzie drugi wbudowany wyświetlacz EPD pozwala na czytanie przez 100 godzin na jednym ładowaniu baterii, to w przypadku topowych producentów można zadowolić się dodatkową obudową z energooszczędnym ekranem.

Obudowa InkCase i7 dla iPhone’a 7

Firma Oaxis przygotowała nową obudowę InkCase z ekranem E-Ink dla iPhone’a 7, która pozwala na integrację z powiadomieniami ze smartfona i innymi czynnościami niewymagającymi uruchamiania kolorowego wyświetlacza.

Oaxis tak naprawdę wydaje kolejną wersje swojej obudowy InkCase –  do tej pory w sprzedaży dostępne były już modele InkCase i6 dla iPhone;a 6 i 6s. Nowa wersja różni się jedynie większym otworem na aparat. Na 4,3-calowym wyświetlaczu obudowy można czytać e-booki w formacie ePub i txt oraz wyświetlać powiadomienia. Jedyną drażniącą rzeczą jest ponadgabarytowe logo, które psuje cały efekt…

Wyświetlanie zdjęć na obudowie InkCase i7

Ta obudowa nie posiada wbudowanej baterii, która dodatkowo przedłużałaby żywotność nowego iPhone’a, co jest kolejnym minusem. InCase i7 nie łączy się nawet bezpośrednio z iPhone’em, a dane przesyłane są przez Bluetootha. Obudowę należy ładować niezależną ładowarką magnetyczną.

Przedsprzedaż gadżetu rozpoczyna się 12 października i będzie można kupić ją już za  99 dolarów (ok. 380 zł) na stronie produktu – wysyłka ma rozpocząć się w listopadzie.

Sprawdź także inne modele obudów z drugim ekranem:

źródło: Oaxis via Verge – This case sticks an E Ink screen on the back of your iPhone 7