Sprzedano pół miliona smartfonów Redmi w 72h

Chińska firma Xiaomi poinformowała, że w ciągu 3 dni sprzedała ponad 0,5 mln sztuk urządzeń m.in. Redmi 3S, Redmi Note 3.

Rekordowa sprzedaż smartfonów Redmi 3S i Note 3 w 72 godziny

W ramach trwającego w Indiach festiwalu sprzedaży elektroniki, chiński producent smartfonów Xiaomi sprzedał w tym kraju ponad 500 tys. telefonów Redmi (w tym 3S i Note 3) w ciągu zaledwie trzech dni. Informację zamieścił na Twitterze indyjski oddział firmy Redmi India.

Taki wynik przekłada się na imponującą liczbę dwóch smartfonów sprzedawanych w każdej sekundzie. Firma ujawniła również, że model telefonu Redmi 3S był najlepiej sprzedającym się smartfonem na Flipkart, natomiast fablet Redmi Note 3 zajął pierwsze miejsce na liście sprzedaży indyjskiego Amazon’s Great Indian Festival Sale.

— Ponad sześć miesięcy od rygorystycznego planowania i ciężkiej pracy, możemy wyznaczać nowe standardy w branży – powiedział Manu Jain, prezes Xiaomi India. – W ubiegłym roku sprzedaliśmy ponad pół miliona telefonów w ciągu 30 dni w miesiącu październik, a w tym roku udało nam się osiągnąć podobną liczbę w ciągu zaledwie trzech dni. O ile nam wiadomo, żadna inna marka nie osiągnęła takiego wyniku sprzedaży w Indiach.

Dla tych, którzy nie są świadomi, oprócz Amazon i Flipkart, także Snapdeal i Tata Cliq zorganizowały specjalne promocje sprzedaży w Indiach.

źródło: Redmi India