Konkurs Google „Local Guides Challenge 2016”

Google ogłosiło konkurs w programie lokalni przewodnicy pt. „Local Guides Challenge 2016”, który potrwa do 28 października br.

Konkurs programu Google'a Lokalni przewodnicy Local Guide Chellange 2016

Od dzisiaj do 28 października 2016 roku wszystkie opinie i zdjęcia, które opublikujesz w Mapach Google, pomogą Twojemu miastu zdobyć wieczną chwałę. W pięciu miastach, które uzyskają w tym miesiącu najwięcej opinii i zdjęć, Google zorganizuje niezwykłe wydarzenie.

Na czym polega konkurs Lokalnych przewodników?

Wszystkie osoby zarejestrowane w programie Lokalni przewodnicy automatycznie biorą udział w zorganizowanym przez Google’a wyzwaniu Local Guides Chellange 2016 – nie jest wymagana żadna dodatkowa rejestracja w konkursie. Wydawałoby się, że w wyzwaniu większą szansę mają duże miasta, w których jest więcej lokalnych przewodników. Jednak zwycięskie miasta będa określane na podstawie procenta uczestniczących lokalnych przewodników w danej miesjcowości, a więc każde miasto, małe i duże ma szansę na wygraną w konkursie!

Google zapowiada, że będzie nagradzało niespodzianką także wszystkich tych, którzy poczynią próby, nawet jeśli mieszkają w odległych i odludnych miejscach. Ranking miast w konkursie będzie publikowany w cotygodniowej aktualizacji na kanałach społecznościowych na Google+, Twitterze i Facebooku oraz na stronie Local Guides Connect.

Wystarczy napisać recenzję miejsca albo zamieścić ciekawe zdjęcie miejsc w Twoim mieście

Dowiedz się, jak napisać recenzję w artykule na temat tego jak pisać dobre opinie.

Jak przesłać zdjęcia do Map Google?
Dowiedz się, jak dodawać, usuwać i udostępniać zdjęcia w Mapach Google’a oraz przeczytaj Zasady zamieszczania opinii i zdjęć.

Jak będą liczone punkty?
Podobnie jak w przypadku punktów zdobywanych w programie Lokalni przewodnicy, liczba punktów za przesłanie na przykład 5 zdjęć będzie wynosiła 5, a 5 zdjęć wrzuconych do jednego miejsca liczyć się będzie jako 1 punkt.

Konkurs - Lokalni przewodnicy 2016

Nagroda: 5 imprez w 5 zwycięskich miastach

Pięć najlepszych miast z najwyższą liczbą wysokiej jakości opinii i z dodanymi w październiku najbardziej wartościowymi zdjęciami do Map Google zostanie nagrodzonych wyjątkowym wydarzeniem. Imprezy w zwycięskich miastach odbędą się pod koniec tego roku i prawdopodobnie na początku przyszłego. Daty oraz szczegóły imprez zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu. Hashtag wydarzenia w mediach społecznościowych to #LocalGuides.

Przeczytaj więcej na temat programu lokalni przewodnicy od Google’a

źródło: Local Guides Connect – Local Guides Challenge 2016