Nowa reklama od Apple’a pt. „Balloons”

Najnowszy spot reklamowy Apple’a pt. „Balloons” skupia się na efektach specjalnych ekranu w aplikacji iMessage pod systemem iOS 10.

Screen z reklamy „Balloons” Apple'a

Firma Apple udostępniła nową reklamę telewizyjną na swoim kanale na YouTube’ie, która przybliża nową funkcję efektów specjalnych ekranu w aplikacji mobilnej iMessage pod systemem iOS 10. Podczas trwającego minutę spotu jeden czerwony balon dryfuje przez góry, nad morzem i innych terenach, aż w końcu dociera do miasta, gdzie dołącza do setek balonów unoszących się nad ulicami.

Nowe animowane efekty specjalne ekranu w aplikacji iMessage można wykorzystywać podczas różnych okazji specjalnych, na przykład aby złożyć komuś życzenia urodzinowe. Spot kończy się mottem „Wymowne wiadomości na iPhone’ie 7. Praktycznie magia.”

Wprowadzone w mobilnym systemie operacyjnym iOS 10 efekty wizualne są zaprojektowane tak, aby komunikowały i pozwalały doświadczać jeszcze więcej emocji. Efekty ekranu tymczasowo zmieniają wygląd wyświetlacza w iMessage dodając pełnoekranowe animacje, które wyświetlają się w tle wiadomości tekstowych.

Do wyboru jest na razie kilka animacji przedstawiających między innymi balony, konfetti, lasery oraz fajerwerki. Animacje doskonale pasują do takich treści wiadomości tekstowych jak: Gratulacje!, Wszystkiego najlepszego! itp. Efekty ekranu odtwarzane są automatyczne, pod warunkiem, że odbiorca również korzysta z iMessage’a i posiada na iPhone’ie zainstalowaną najnowsze wersję systemu iOS 10.

źródło: Apple