Google na iOS-a z trybem incognito i podglądem wideo

Firma Google dodała tryb incognito i podgląd wideo w wynikach wyszukiwania, w swojej aplikacji Google na iOS-a.

Tryb incognito w w aplikacji Google na iOS-a

Czasami trzeba znaleźć w internecie coś, czego nie chcesz później zobaczyć w swojej historii wyszukiwania Google. Przeglądarki mobilne Chrome czy Safari posiadają możliwość prywatnego przeglądania stron już od dawna, a teraz aplikacja wyszukiwarki Google na urządzenia z systemem iOS otrzymała także taką opcję.

Na początku tego roku Google ogłosiło że aplikacja Google na iOS-a działa znacznie szybciej. W najnowszej wersji aplikacji, oprócz trybu incognito dodano jeszcze dwie nowe funkcje, które sprawiają wyszukiwanie przez aplikację jest bardziej prywatne, szybsze i stabilne.

Tryb incognito w aplikacji Google

Kwestia prywatności jest zawsze ważnym elementem w przypadku wyszukiwania, dlatego Google dodało do swojej aplikacji na iOS-a możliwość wyszukiwania w trybie incognito.. Gdy masz włączony tryb incognito w Ustawieniach, wyszukiwanie i historia przeglądania nie zostaną zapisane. A dla zwiększenia bezpieczeństwa, można włączyć identyfikację przez 3D Touch dla tego trybu, aby ponownie przejść do przerwanej sesji incognito po wyjściu z aplikacji.

Tryb incognito w aplikacji Google na iOS-a (screen) Tryb incognito w aplikacji Google na iOS-a (screen)

Oglądaj filmy z YouTube’a w wyszukiwarce

Oglądanie filmów z YouTube’a bezpośrednio z wyników wyszukiwania nigdy nie było tak proste. Teraz wystarczy wyszukać ulubiony film lub muzykę z serwisu YouTube w aplikacji i odtworzyć bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, bez otwierania nowej karty, czy przechodzenia do mobilnego YouTube’a.

Poprawiona stabilność podczas wyszukiwania

Wreszcie wprowadzono ulepszenia w mechanizmie aplikacji, która sprawiają, że aplikacja jest dwa razy bardziej niezawodna i mniej skłonna do awarii.

Aplikację Google możesz pobrać ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Inside Search – The latest updates and improvements for the Google app for iOS