YouTube Go – nowa aplikacja z trybem offline

YouTube Go to nowa wersja aplikacji wydana specjalnie na rynki z wolnym internetem mobilnym – jest już stopniowo udostępniana w Indiach.

Ikona aplikacji mobilnej YouTube Go

W ciągu ostatnich kilku lat zespół YouTube’a poczynił wiele wysiłków, aby dostosować swój serwis i udostępnić miliony filmów coraz większej liczbie użytkowników na całym świecie. Dotyczy to zarówno osób, które mają dostęp do szybkich połączeń internetowych, jak i tych którzy korzystają z wolnych sieci o niskiej przepustowości – 2G lub 3G.

Dzięki trybowi offline w YouTube’ie i rozwiązaniu YouTube Accelerator można dotrzeć do większej liczby użytkowników mobilnych, którzy posiadają limity danych komórkowych. Aplikacja YouTube Go wydaje się być kulminacją tych wysiłków. – została specjalnie zaprojektowana na rynki z wolniejszym internetem mobilny.

YouTube Go posiada 4 ciekawe funkcje:

  • Rekomendacje filmów na ekranie głównym, w oparciu o to co jest popularne  w Twojej okolicy.
  • Podgląd filmu wideo, które ładuje się jako pierwszy – dzięki temu możesz zorientować się o czym jest film i zdecydować czy chcesz go obejrzeć lub pobrać – materiał nie jest automatycznie pobierany.
  • Wybór rozdzielczości i wyświetlanie rozmiaru pliku zanim zdecydujesz, czy chcesz zapisać film do trybu offline.
  • Dzielenie się materiałami ze znajomymi przez Bluetootha bez wykorzystania pakietu danych komórkowych.

Aplikacja YouTube Go - screeny

Aplikacja jest bardziej przyjazna dla tych, którzy pobierają materiały do trybu offline. Pozwala zaoszczędzić wykorzystanie pakietów danych internetowych. Obecnie stopniowo udostępniana jest w Indiach, gdzie zapotrzebowanie na takie rozwiązanie jest największe – do początku przyszłego roku ma być dostępna tam dla wszystkich.

Na specjalnej stronie usługi można zostawić adres e-mail, aby zostać poinformowanym o dostępności aplikacji YouTube Go, choć nie ma żadnych informacji o tym, czy będzie dostępna w innych krajach.

źródło: Official YouTube Blog – YouTube Go: YouTube reimagined for the next generation of YouTube viewers