System iOS 10 zainstalowany na 34% iUrządzeń

Po tygodniu od oficjalnej premiery, mobilny system operacyjny iOS 10 zainstalowany jest już na 34% iPadów i iPhone’ów.

System iOS 10, a właściwie iOS 10.0.1 dostępny jest już niespełna tydzień, a jego udział rośnie w stałym tempie. Według danych zebranych przez Mixpanel, iOS 10 jest już zainstalowany na prawie 34 procent urządzeń mobilnych firmy Apple.

iOS 9 jest nadal najbardziej popularną wersją mobilnego systemu operacyjnego i stanowi 62% urządzeń kompatybilnych z iOS-em. Niecałe 5% pozostałych urządzeń działa nadal pod wersją systemu iOS 8 lub starszą.

Po 24 godzinach od wydania iOS-a 10, system był zainstalowany na 14,45% urządzeń, nieznacznie wyprzedzając przyjęcie systemu iOS 9 w zeszłym roku. Wersja systemu iOS 10 zawiera wiele atrakcyjnych funkcji, które zachęciły użytkowników do natychmiastowego uaktualnienia. Choć na początku nie obyło się bez drobnych problemów, to już po 2 godzinach od udostępnienia system można bezpiecznie instalować na iPhone’ach i iPadach.

Biorąc pod uwagę stały wzrost iOS-a 10, to najnowsza wersja ma szansę wyprzedzić iOS-a 9 pod względem najszybciej i najchętniej uaktualnianej wersji. W ubiegłym roku, niecałe dwa tygodnie po tym jak iOS 9 został wydany, odnotowano 50-proc. przyjęcie tej wersji systemu – był to najszybszy przyrost użytkowników w historii aktualizacji systemu iOS.

Popularność systemu iOS 10 tydzień po udostępnieniu (34%)
Popularność systemu iOS 10 tydzień po udostępnieniu 12-19 września 2016 r. (34%)

Zobacz także: Popularność systemu iOS 9 podobna do iOS 8

Jeśli przyrost instalacji systemu iOS 10 wzrośnie o kolejne 16 p.p. w ciągu najbliższego tygodnia, to będzie mógł cieszyć się tytułem najszybciej przyjętej aktualizacji systemu Apple’a w historii.

źródło: Mixpanel Trends – iOS 10 adoption