40% polskich internautów posiada urządzenie do streamingu wideo

Polska jest na 8. miejscu pod względem procenta internautów korzystających ze Smart TV lub urządzenia do streamingu wideo.

Z najnowszego raportu GWI Device wynika, że Polacy znajdują się na 8. miejscu w TOP 10 krajów, w których mieszkańcy posiadają Smart TV lub urządzenie do streamingu wideo. Przez to ostatnie należy rozumieć, wszelkiego rodzaju urządzenia, dzięki którym można oglądać telewizję online, korzystać z serwisów VOD na telewizorze. Mogą to być np. dekodery telewizji kablowej na których można zainstalować aplikacje do streamingu wideo, urządzenia typu Chromecast czy Apple TV.

Obecnie na świecie co 3. internauta posiada Smart TV (inteligentny telewizor) i aż 12%, którzy posiadają urządzenie do streamowania telewizji online. Choć różnica w działaniu obu urządzeń jest niewielka, to 1 na 5 właścicieli Smart TV posiada także dołączane do telewizora urządzenie streamujące wideo. Posiadanie jednego urządzenia nie wyklucza zatem posiadanie także drugiego.

W czołówce krajów, w których prawie połowa internautów posiada jedno z urządzeń do streamingu, Smart TV lub dołączane do telewizora urządzenie, znalazły się Meksyk i Stany Zjednoczone. Ważne jest także to, że Amerykanie uwielbiają usługi OTT (Over-The-Top) takie jak Netflix, a statystycznie większą część czasu w ciągu dnia spędzają na oglądaniu telewizji.

TOP 10 krajów, w których jest najwięcej posiadaczy Smart TV lub urządzenia do streamingu wideo (stan na 2Q 2016 r.)

TOP 10 krajów, w których jest najwięcej posiadaczy Smart TV lub urządzenia do streamingu wideo (stan na 2Q 2016 r.)

  1. Meksyk (46%)
  2. USA (45%)
  3. Chiny (44%)
  4. Wietnam (43%)
  5. Irlandia (42%)
  6. Hiszpania (42%)
  7. Brazylia (41%)
  8. Wielka Brytania (40%)
  9. Polska (40%)
  10. Niemcy (39%)

źródło: GlobalWebIndex – 45% in the US Own a Streaming Stick or Smart TV