Twitter zwiększy limit znaków w tweetach 19 września?

Prawdopodobnie od poniedziałku 19 września 2016 roku będzie można ćwierkać na Twitterze używając więcej niż 140 znaków.

Twitter zwiększa limit 140 znaków w jednym tweecie? (19 września 2016)

Według serwisu The Verge, już wkrótce będziemy mogli upakować więcej treści w tweetach publikowanych w serwisie społecznościowym Twitter. Nowe zmiany, mają rzekomo być aktywowane już w najbliższy poniedziałek 19 wrzesnia 2016 roku. Do limitu 140 znaków w tweecie mają nie wliczać się już załączniki multimedialne, GIF-y, zdjęcia, wideo, ankiety oraz nazwy użytkowników (@username), które będą znajdowały się we wpisie.

Jeśli pogłoski okażą się prawdziwe, w jednym tweecie i odpowiedzi na tweety będzie można upchać znacznie więcej treści. Niestety nie wiadomo, czy wszystkie zmiany zostaną wdrożone od razu za tydzień, czy też stopniowo.

Oczywiście, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o tym, że Twitter zwiększa limit znaków w tweetach. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się we wrześniu zeszłego roku, a w maju tego roku Twitter sam ogłosił, że zamierza wprowadzić zmiany w sposobie liczenia limitu znaków, choć nie podano konkretnej daty, kiedy miałoby to nastąpić.

Póki co Twitter odmawia komentarza na ten temat, więc nie pozostaje nic innego niż poczekać do przyszłego poniedziałku, aby przekonać się czy plotka jest prawdziwa.

źródło: The Verge – Twitter’s new, longer tweets are coming September 19th