Pierwsze zdjęcia zrobione iPhone’em 7 Plus

CEO Apple’a Tim Cook udostępnił na Twitterze pierwsze zdjęcia zrobione iPhone’em 7 Plus z podwójnym obiektywem.

Zdjęcie zrobione iPhone'em 7 Plus

Prezes firmy Apple Tim Cook w jednym ze swoich tweetów udostępnił link do pierwszych zdjęć zrobionych przy użyciu zaawansowanych możliwości fotografowania przez większego, 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus.

Zdjęcia zostały zrobione przez fotografa Davida E. Klutho ze Sports Illustrated, podczas meczu Titans-Vikings. Do wykonania ekspozycji Klutho wykorzystał iPhone’a 7 Plus z podwójnym obiektywem 12-megapikselowego aparatu oraz 2-krotnym zoomem optycznym.

Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć efekty i dowód na to, jak wyraźne i ostre są zdjęcia zrobione nowym iPhone’em, nawet przy słabym oświetleniu.

Według zapowiedzi Apple’a podczas wrześniowej konferencji, jeszcze w tym roku aparat na iPhone’a 7 Plus otrzyma nową funkcję o nazwie Portret (z ang. Portrait), która pozwoli na robienie zdjęć z funkcją inteligentnego wykrywania i eksponowania na pierwszym planie twarzy, jednocześnie rozmywając elementy tła.

W mniejszym, 4,7-calowym modelu iPhone’a 7 aparat ma także 12 MP, ale brakuje mu drugiego obiektywu i zoomu optycznego, przez co jego możliwości są mniejsze. Oba nowe iPhone’y zostały ogłoszone wraz Apple Watchem Series 2 i słuchawkami AirPods w zeszłym tygodniu podczas konferencji w San Francsico. iPhone 7 i iPhone 7 Plus trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 16 września, a w Polsce tydzień później 23 września.

Zdjęcie zrobione iPhone'em 7 Plus

Zdjęcie zrobione iPhone'em 7 Plus Zdjęcie zrobione iPhone'em 7 Plus

Sprawdź resztę zdjęć wykonanych przy użyciu iPhone’a 7 Plus: iPhone 7 Plus Photos from the Titans-Vikings Game

źródło: MacRumors via Sports Illustrated