Różnica między czarnym i onyksowym iPhone’em 7

Który wybrać iPhone 7: czarny matowy, czy lśniący onyksowy? Zobacz jakie są różnice między tymi dwoma modelami iPhone’a.

Różnica między onyksowym błyszczącym a czarnym matowym iPhone'em 7

Nowa generacja iPhone’ów 7 i 7 Plus ma całkowicie przeprojektowany układ antenowy, który nachodzi na krawędzie obudowy, zamiast tak jak dotychczas przez tylną obudowę. Dzięki temu są one mniej widoczne, a wygląd smartfona jest jeszcze bardziej olśniewający. Apple usunęło także gniazdo słuchawkowe (3,5 mm). Jednak największa zmianą wyglądu są dwa nowe kolory, które weszły w miejsce gwiezdnej szarości. Jest to nowa czerń onyksowa (z ang. jet black) oraz matowa czerń.

Na zdjęciu można odnieść wrażenie, że onyksowy iPhone 7 jest dużo ciemniejszy, a to za sprawą swojej błyszczącej powłoki. Wersja czarna matowa jest dużo ciemniejsza od dotychczasowej gwiezdnej szarości. Onyksowa obudowa iPhone’a jest wykonany z aluminium wyszlifowanego na wysoki połysk, co może być przyczyną kilku problemów, o których przeczytasz w dalszej części wpisu.

Jeśli nie możesz się zdecydować i zastanawiasz się, którą czerń iPhone’a 7 wybrać, to doskonale Cię rozumiem – obydwie opcje wyglądają bardzo dobrze. Mimo to, postaram się przejść i przeanalizować wszystkie znaczące różnice między nimi. Mam nadzieję, że przedstawione poniżej za i przeciw pomogą Ci dokonać lepszego wyboru dla siebie.

Na poniższym wideo możesz zobaczyć, jak wygląda proces tworzenia obudowy unibody iPhone’a 7 w kolorze onyksowym:

Jaka jest różniaca między iPhone’em 7 w kolorze czarnym (matowy) a onyksowym (błyszczącym)?

Onyksowy i czarny iPhone 7

  1. Pierwsza i najważniejsza różnica:  onyksowy (jet black) ma błyszczące i odblaskowe wykończenie. Czarny iPhone jest matowy i bardziej intensywny, dzięki czemu rozprasza odbicia światła.
  2. Onyksowy sprawia wrażenie ciemniejszego, a matowy wpada w kolor ciemnoszary.
  3. Na błyszczącym iPhone’ie widoczne są smugi i odciski paców, czarny pozostaje czystszy.
  4. Onyskowy jest bardziej śliski w dłoni, czarny leży w niej pewniej.
  5. W miarę upływu czasu i użytkowania, lśniący onyks może gromadzić mikro rysy, czarny powinien być w stanie wytrzymać znacznie dłużej bez zarysowań.
  6. Oba modele ważą tyle samo i mają jednakowe wymiary – powinny być też tak samo wytrzymałe.
  7. Model onyksowy może Cię kosztować więcej, ponieważ dostępny jest tylko w wersji 128 i 256 GB. Czarny model posiada dodatkowo tańszą wersję o pojemności 32 GB.

Pamiętaj jednak, że przed wyborem modelu warto jest obejrzeć go na żywo, wziąć do ręki i dopiero wtedy zdecydować! Oba smartfony mają taką samą specyfikację techniczną, a wydatek jest niemały, bo rzędu 4000 zł – dlatego nie należy kupować kota w worku.

Czy powinienem wspomnieć jeszcze o jakiś istotnych różnicach między tymi dwoma modelami? Jeśli jest jeszcze coś, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze między czarnymi modelami iPhone’a 7 koniecznie daj znać w komentarzu!

Przeczytaj również: iPhone 7 Plus vs. Galaxy Note 7 – porównanie

źródło: PhoneArena