Pokemon GO 1.7.0 na iOS-a i 0.37.0 na Androida

Udostępniona została aktualizacja gry Pokemon GO w wersji 1.7.0 na iOS-a i 0.37.0 na Androida – zobacz listę nowości.

Pokemon GO Buddy (update -09.2016)

W sklepie Google Play oraz App Store zaczęto stopniowo udostępniać najnowszą aktualizację gry mobilnej Pokemon GO w wersji 1.7.0 na urządzenia z systemem iOS oraz w wersji 0.37.0 na urządzenia z Androidem. Nowe uaktualnienie przynosi ze sobą wiele zmian i nowych funkcji.

Jedną z zalet przebojowego tytułu tego lata jest to, że gra jest konsekwentnie aktualizowana od czasu swojej premiery i każda nowa wersja poprawia wykryte błędy, poprawia wydajność gry oraz wprowadza ekscytujące nowe funkcje.

Najnowsza wersja gry, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wprowadzając nową funkcję o nazwie Buddy Pokémon, która pozwala na dobranie sobie towarzysza z listy złapanych przez nas pokemonów. Trenerzy, którzy nie znudzili się jeszcze grą, mogą wybrać dowolnego Pokémona, jako swojego kumpla, który pomoże nam w walce i łapaniu innych stworków. Gracze mogą od teraz zarobić dodatkowe cukierki (Candy) dla swojego towarzysza.

Oprócz tego Niantic wdrożył sporo poprawek i optymalizacji ułatwiających trafienie pokemona na ekranie smartfona oraz lepsza wykrywalność przebytego dystansu potrzebnego do wylęgu jaj. Kolejnym usprawnieniem jest także możliwość przełączania się miedzy siecią komórkową i Wi-Fi podczas gry. Od teraz w momencie przełączania sieci gra się nie zawiesza i nie powoduje crashowania.

Przeczytaj także: Super Mario Run będzie dostępne na iOS-a i Androida

Wreszcie włączone wsparcie dla Pokémon Go Plus – naręcznego urządzenia, które trafi do sprzedaży już 16 września 2016 roku. Więcej o bransoletce przeczytasz na oficjalnej stronie.

Bransoletka Pokemon GO Plus

Niantic wprowadził także stosowne zabezpieczenia, które pozwolą uporać się z oszustami, którzy wykorzystują boty do nabijania punktacji w Pokemon GO. Użytkownicy posiadający jailbreaka mogą póki co zapomnieć o możliwości rozgrywki – aplikacja nie będzie działać na takim urządzeniu. Jeśli oszustwo lub korzystanie z dodatkowych funkcji w grze zostanie wykryte, to użytkownik zostanie ostrzeżony, że jego konto może zostać zablokowane.

Poniżej znajdują się informacje o zmianach i nowościach zawartych w najnowszym wydaniu:

  • Nowa funkcja Buddy Pokémon: trenerzy mogą wybrać jednego ze swoich pokemonów na swojego towarzysza, będzie można zarobić dodatkowe cukierki dla swoich kumpli, przechodząc odpowiednie dla danego gatunku odległości.
  • Łatwiejsze wybieranie i łapanie mniejszych Pokemonów.
  • Naprawiono błąd, który polegał na wykluwaniu się jaj bez wyświetlania się animacji.
  • Zwiększono wydajność podczas podczas przełączania się między sieciami komórkowymi i Wi-Fi.
  • Wsparcie Pokémon GO Plus.
  • Drobne poprawki tekstowe.
  • Wprowadzono zabezpieczenia eliminujące boty i inne automaty z Pokémon GO. Blokada aplikacji na urządzeniach z wykonanym jailbreakiem.

Użytkownicy iPhone’ów i smartfonów z Androidem mogą pobrać aktualizację ze sklepu App Store i Google Play – nowa wersja udostępniana jest sukcesywnie w kolejnych regionach.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Pokemon GO Updates Blog – Buddy Pokémon and other updates in Pokémon GO version 0.37.0 for Android and 1.7.0 for iOS