Super Mario Run będzie dostępne na iOS-a i Androida

Nintendo potwierdziło, że gra mobilna Super Mario Run będzie dostępna na smartfony z systemem iOS oraz Android.

Super Mario Run na iOS i Android

Tuż przed ogłoszeniem iPhone’a 7 Apple ujawniło, że wraz z firmą Nintendo uruchomi pierwszą oficjalną grę mobilną pt. Super Mario Run na smartfony. Ponieważ ogłoszenie nastąpiło podczas dorocznej konferencji Apple’a, wszyscy przyjęli, że będzie to gra wyłącznie na iPhone’y…

Otóż gra pojawi się na urządzenia z systemem iOS jako pierwsza, ale Nintendo potwierdziło serwisowi Kotaku, że w przyszłości będzie wydana także wersja na urządzenia z systemem Android. Więcej szczegółów nie podano, ale nie wyobrażam sobie, żeby pominięto tak liczną grupą użytkowników Androida!

– Mamy zamiar wydać grę na urządzeniach z systemem Android w pewnym momencie w przyszłości.

Niezależnie od tego, że Nintendo potwierdziło wydanie wersji gry Super Mario Run na Androida, to wygląda na to, że gra będzie hitem.

W skrócie, jest to znana graczom w gry na GameBoya kolorowa wersja kultowej platformówki, dostosowana na smartfony. Gra polega na zbieraniu monet, skakaniu i omijaniu przeszkód i „grzybków”. Grę można obsługiwać jedną ręką, podczas gdy drugą trzymamy się uchwytu w tramwaju lub metrze! Dodatkową nowością się element grywalizacji, dzięki któremu będzie można rywalizować ze swoimi znajomymi.

Super Mario Run - screen App Store

Nintendo już opublikowało wideo z przykładową rozgrywką – możesz je obejrzeć poniżej. Apple z kolei zapowiedziało grę w sklepie App Store i można ustawić sobie powiadomieni, które zostanie do nas wysłane gdy gra pojawi się w sklepie.

Zapowiedź gry możesz zobaczyć w sklepie App Store z aplikacjami na iPhone’a, klikając na poniższy przycisk. Gra ma się pojawić do pobrania w okolicach świąt, w grudniu tego roku.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: 9TO5Google via Kotaku