Apple Music na Androida pobrane 10 mln razy

W ciągu niecałego roku od premiery aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki Apple Music na Androida osiągnęła liczbę 10 milionów pobrań.

Apple Music na Androida pobrano 10 mln razy

W listopadzie ubiegłego roku Apple wydało oficjalną aplikację mobilną na Androida (w wersji beta) dla swojej usługi muzycznej Apple Music. Aplikacja nie była aktualizowana aż do sierpnia tego roku, kiedy to aplikacja wreszcie wyszła z beta testów i posiada te same funkcje co wersja na iOS-a.

Wraz ze zbliżającą się premierą systemu iOS 10 i zmianą wyglądu usługi na iPhone’a, można spodziewać się aktualizacji także na Androidzie.

Tymczasem aplikacja Apple Music dla Androida oficjalnie przekroczyła 10 milionów pobrań ze sklepu Google Play. Obecnie liczba instalacji oznaczona jest jako przedział od 10 000 000 do 50 000 000, a wersja z 25 sierpnia 2016 roku ma numer 1.1.1. Ostatnia aktualizacja przyniosła ze sobą ulepszenia stabilności i wydajności oraz możliwość pobrania utworów do słuchania w trybie offline, zapis utworów na karcie SD, pełny program stacji Beats 1, możliwość przeglądania swojej muzyki, kompozytorów i list utworów oraz wiele innych zmian.

W momencie publikacji, Apple Music na Androida ma ogólną ocenę wynoszącą 3,3 na pięć możliwych gwiazdek. Ponad 100 tys. opinii zostało opublikowanych przez użytkowników, którzy w większości ocenili appkę na 5 gwiazdek (43 612 użytkowników).

Opinie i oceny aplikacji Apple Music na Androida w sklepie Google Play (średnia 3,3 gwiazdki)

Użytkownicy usługi na Androidzie mogą tak samo jak użytkownicy iPhone’ów skorzystać z 3-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego. Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Play