Pomysły na nowe funkcje w systemach iOS i macOS

Zobacz nowe wideo prezentujące pomysły Łukasza Majera na nowe funkcje, które Apple mogłoby wdrożyć w systemie iOS i macOS.

Pomysły Łukasza Majera na nowe funkcje systemu iOS i macOS

Już w środę 7 września 2016 r. Apple oficjalnie ujawni datę premiery finalnej wersji systemu iOS 10 i wiele innych nowości, w tym zapewne iPhone’a 7 oraz Apple Watch 2 (mówi się o nowych nazwach kolejnej wersji zegarka: iWatch lub Apple Watch S). Z klei jesienią tego roku wydana zostanie publiczna wersja systemu macOS Sierra. Tymczasem, na YouTube’ie pojawiło się nowe wideo, autorstwa Łukasza Majera, w którym zaprezentował swoje wizje nowych funkcji dla systemu mobilnego iOS na iPhone’a i iPada oraz macOS na komputery Mac i MacBooki.

W czerwcu tego roku pisaliśmy o koncepcji Łukasza na dotykowy panel OLED, który prawdopodobnie może być zastosowany w kolejnych generacjach MacBooków. Czy tym razem Apple podpatrzy pomysły polskiego projektanta i zobaczymy je w przyszłym roku?

Jak wspomina autor koncepcji, punktem wyjścia do stworzenia filmu koncepcyjnego była ostatnia konferencja Apple’a – WWDC 16, podczas której, według powszechnych opinii, Apple nie pokazało niczego przełomowego. W odpowiedzi, Łukasz Majer przygotował zestaw własnych pomysłów, które pozostają na poziomie tego, co zaprezentowała ostatnio największa firma na świecie, udowadniając tym samym, że dobre pomysły nie są zarezerwowane jedynie dla największych graczy.

Co istotne – wszystkie te pomysły są realne do zrealizowania, bazują na istniejących dziś technologiach. Autor filmu jedynie odpowiednio je połączył i zaprojektował możliwość ich zastosowania.

Na poniższym wideo pojawiają się nowe pragmatyczne zastosowania dla asystenta głosowego Siri oraz przykłady zastosowania mocno promowanej przez firmę z Cupertino technologii „Continuity”, w której – w uproszczeniu – praca na jednym urządzeniu Apple’a może być w dowolnym momencie przerwana i kontynuowana od tego samego momentu na drugim urządzeniu. Przykładem użycia tej technologii jest ostatnio prezentowany przez Apple współdzielony „schowek” – kopiując informacje do schowka na iPhone’ie możemy wkleić jego zawartość na Macu.

Przykład zastosowania Continuity na macOS i iOS

Zachęcam do obejrzenia trwającego 9 minut wideo pod tytułem „Some ideas for the iOS and macOS”, na którym możecie zobaczyć także to, w jaki sposób autor filmu proponuje ostatecznie rozwiązać ogromny problem związany z baterią zegarka Apple Watch – ta ostatnia koncepcja została zaprezentowana „z przymrużeniem oka”, ale kto wie ile z tych pomysłów zobaczymy już wkrótce? Ścienny Apple Watch Pro z 22-calowym wyświetlaczem Retina – kto chętny (sic!)?

źródło: Łukasz Majer (Omni Mobile), YouTube