W Google Maps pojawiła się opcja „Łapanie Pokémonów”

Od teraz na „Twojej osi czasu” w aplikacji mobilnej Mapy Google na Androida można dodać aktywność „Łapanie Pokemonów”.

Aktywność „Łapanie Pokemonów” w Google Maps

To nie jest żart, w aplikacji Mapy od Google’a pojawiła się nowa opcja, pozwalająca dodać aktywność Łapanie Pokemonów (z ang. Catching Pokémon) na Twojej osi czasu. Opcję można wybrać, aby zaznaczyć, że na danym odcinku trasy graliśmy w Pokemon GO i łapaliśmy stworki!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, funkcja Twoja oś czasu w Google Maps na Androida otrzymała szereg aktualizacji, które mają pomóc na prowadzenia dziennika aktywności. Aplikacja śledzi trasę, a Ty możesz zdefiniować, co robiłeś w danym miejscu i o danej porze. Wśród opcji są także: spacer, jazda samochodem, podróż pociągiem, bieganie, jazda na rowerze oraz wózek inwalidzki.

Najnowszym dodatkiem jest aktywność  Łapanie Pokemonów, która niewątpliwie związana jest ściśle z przemieszczaniem się. Obok opcji widniej ikona Poké Balla. Etykieta nie ustawia się automatycznie, ale użytkownicy mogą ją ręcznie ustawić przez przeglądarkę lub smartfona z Androidem. Aby móc dodawać miejsca i aktywność trzeba zalogować się w aplikacji za pomocą swojego konta Google i mieć włączoną historię lokalizacji.

W tym moemncie synchronizacja między wersją przeglądarkową a mobilną nie działa prawidłowo i nowa aktywność zamienia się na spacer, gdy otworzymy aplikację na innym urządzeniu mobilnym.

Możliwość oznaczenia długiego czasu na graniu w Pokémon Go może być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem, ale mimo wszystko jest to zabawna opcja.

Zobacz także: Buddy Pokémon już w kolejnej aktualizacji gry!

źródło: 9TO5Google