1 na 2 internautów streamuje muzykę na smartfonie

Prawie 50 proc. internautów na świecie słucha muzyki za pomocą aplikacji oferujących strumieniowe przesyłanie utworów na smartfona.

Dzięki danym z najnowszego raportu GWI Entertainment za 3. kwartał 2016 roku, możemy sprawdzić jak wygląda korzystanie z muzycznych serwisów streamingowych na smartfonach i komputerach PC/laptopach.

Komputery oraz laptopy wciąż pozostają głównymi urządzeniami dla większości aktywności związanych z rozrywką i grami, ale szybko tracą swój udział jeśli chodzi o strumieniowe przesyłanie muzyki. Obecnie, już 46% internautów na świecie słucha muzyki na swoim smartfonie. Dla porównania już tylko połowa robi to samo na swoich komputerach lub laptopach. Różnice między tymi dwoma typami urządzeń staje się coraz mniejsza w każdej z grup wiekowych. Nawet wśród starszych osób w wieku 55-64 lata, którzy mają tendencję do częstszego korzystania z komputerów, różnica wynosi zaledwie 6 p.p.

Poniższy diagram przedstawia procentowy udział internautów w różnych grupach wiekowych, którzy korzystają z muzycznych serwisów streamingowych na komputerach PC/laptopach oraz na smartfonach.

Strumieniowe przesyłanie muzyki: komputery (PC/laptop) vs. smartfony (2Q 2016 r.)

W tabeli przedstawiliśmy dane procentowe (z wykresu) osób korzystających ze strumieniowego przesyłania muzyki na komputerach (PC/laptop) i smartfonach – w podziale na grupy wiekowe:

wiekPC/laptopsmartfon
16-24 lata59%55%
25-34 lata60%56%
35-44 lata48%44%
45-54 lata33%27%
55-64 lata24%18%

Zobacz również: Rosną przychody z płatnych subskrypcji serwisów muzycznych

źródło: GWI – 1 in 2 Now Streaming Music on Mobile