88% urządzeń mobilnych Apple’a z systemem iOS 9

Według najnowszych danych firmy Apple, obecnie aż 88% iPhone’ów i iPadów ma zainstalowany system iOS 9.

Udział systemu iOS (29 sierpnia 2016 r.)

Firma Apple udostępniła na swojej stronie wsparcia dla programistów najnowsze dane na temat udziału wersji systemu iOS (stan na 29 sierpnia 2016 r.). System iOS 9 jest obecnie zainstalowany na 88 proc. wszystkich iUrządzeń. Oznacza to, że prawie 9 na 10 iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch działa pod najnowszym mobilnym systemem operacyjnym firmy z Cupertino. Podobny udział miała wersja iOS 8 we wrześniu ubiegłego roku i wynosiła 87%.

Udział systemu iOS (stan na 29 sierpnia 2016 r.):

  • iOS 9: 88%
  • iOS 8: 9%
  • wcześniejsze: 3%

Kolejna iteracja systemu iOS 10 zostanie udostępniona podczas nadchodzącego wydarzenia Apple’a, które odbędzie się już w tę środę 7 września 2016 r. Podczas konferencji spodziewamy się także nowych wersji iPhone’a 7 oraz smartwatcha Apple Watch 2. Pojawiają się informacje, że nowy Apple Watch będzie nazywał się iWatch.

Warto przypomnieć, że iOS 9 osiągnął 50-proc. udział do końca września 2015 r., czyli w niespełna miesiąc od swojej premiery – to było najszybsze tempo instalacji w historii wersji iOS-a. W listopadzie iOS 9.1 stanowił już 66 proc. wszystkich iUrządzeń. Apple z pewnością liczy na to, że nowy iOS 10 będzie cieszył się podobną popularnością. Biorąc pod uwagę łatwą dystrybucję systemu oraz dostępność, można spodziewać się podobnych sukcesów.

Wśród wszystkich operacyjnych systemów mobilnych, iOS jest niewątpliwie zwycięzcą jeśli chodzi o łatwość i szybkość instalacji najnowszych wersji. Nowe iteracje iOS-a są dostępne w trybie OTA od razu dla wszystkich użytkowników kompatybilnych urządzeń, czego nie można powiedzieć o Androidzie lub Windowsie. W przypadku innych systemów użytkownicy muszą czekać nawet kilka miesięcy na udostępnienie aktualizacji.

Można się spodziewać, że w tym miesiącu iOS 10 zastąpi iOS-a 9, a użytkownicy iPhone’ów i iPadów otrzymają całkiem nowy system z mnóstwem nowych funkcji i poprawek wydajności.

źródło: Apple Developer Support