Buddy Pokémon już w kolejnej aktualizacji gry!

Niantic zapowiedział, że wkrótce pojawi się nowa opcja w grze Pokémon GO pozwalająca na wybranie kompana Buddy Pokémon!

Pokemon GO Buddy

Twórcy popularnej gry Pokémon GO zapowiedzieli na swoim blogu, że dodali nową opcję, która jeszcze bardziej urozmaici rozgrywkę podczas zbierania i walczenia pokemonami. Trenerzy będą mogli wybrać jednego Pokemona ze swojej kolekcji i wyznaczyć go na swojego kompana (w oryginale Buddy Pokémon).

Trenerzy wraz z kumplem, będą mogli otrzymywać specjalne nagrody w grze i unikalne doświadczenia. Na przykład cukierki (Candy) będzie można otrzymać, za samo poruszanie się ze swoim pokeprzyjacielem.

Ulubiony Buddy Pokemon wyświetli się obok awatara trenera. Jeśli Twój kompan Ci się znudzi, będzie można go wymienić na innego w dowolnym momencie.

Nowa funkcja zostanie uruchomiona dzięki Pokémon Appraisal, która pozwala na wybór lepszego pokemona ze swojej kolekcji i dowiedzieć się o jego sile ataku i możliwościach obrony. Na podstawie wartości poszczególnych punktów można dowiedzieć się, który z pokemonów jest lepiej przygotowany do walki.

Pokemon Buddy - screen Pokemon Buddy - screen

I choć wielu wieńczy już koniec zainteresowania grą, to wciąż widzę łapaczy stworków. Kolejne, nowe aktualizacje i funkcje będą z pewnością dostarczały nowych wrażeń, dzięki którym zapaleni gracze będą chcieli w nią ciągle grać.

Niestety niewiadomo kiedy pojawi się nowa aktualizacja, ale sądząc po tymm, że została już oficjalnie zapowiedziana, to można się jej spodziewać juz wkrótce.

Pokemon GO Buddy (update -09.2016)

źródło: Pokemon GO – Go out and explore with your Buddy Pokémon!