Samsung zrobił wielki prezent dla Apple’a

Samsung ogłosił, że wycofuje ze sprzedaży wadliwe smartfony Galaxy Note7, ponieważ w niektórych modelach wybuchała bateria podczas ładowania.

Samsung zrobił prezent Apple - wadliwa bateria w Galaxy Note7

Według licznych raportów i przecieków, Apple planuje utrzymać wygląd kolejnej iteracji iPhone’a 7, w takiej samej stylistyce, którą znamy z iPhone’a 6 i 6s. Różnice w wyglądzie miałyby obejmować: większą kamerę, zmianę linii antenowych na tylnej obudowie oraz brak gniazda słuchawkowego. Ciężko stwierdzić ile osób zdecyduje się na zakup nowego modelu, jeśli już posiadają jedną z szóstek.

Tymczasem Samsung Electronics ogłosił dzisiaj, że wydany na początku sierpnia Galaxy Note7 rzeczywiście posiada usterkę baterii, która powoduje, ze smartfon zapala się lub eksploduje podczas ładowania. W związku z tym wadliwe modele będą wymieniane na nowe – taka operacja może sporo kosztować Koreańczyków. Nowy model zbierał naprawdę dobre recenzje i posiadał wszystko co powinien posiadać obecnie smartfon, o których właściciele iPhone’a dopiero marzą (np. wodoodporność, czy bezprzewodowe ładowanie).

Zobacz także: Jak wymienić Galaxy Note7 zanim wybuchnie?

Najpierw pojawiły się doniesienia właścicieli Galaxy Note 7, a teraz firma sama poinformowała o wstrzymaniu sprzedaży modelu i wymianie już sprzedanych wadliwych siódemek, których liczbę szacuje się na 2,5 mln urządzeń na całym świecie. W oświadczeniu Samsung poinformował, że przygotowanie urządzeń zastępczych potrwa około dwóch tygodni.

Moment jest idealny dla Apple’a, ponieważ firma z Cupertino przygotowuje się do ogłoszenia w środę 7 wrzenia nowego iPhone’a 7. Nawet jeśli iPhone 7 i 7 Plus nie będzie wielkim przełomem, to z pewnością zawsze będzie lepszy od tego, który wybucha…

Apple już zyskało na wpadce Samsunga i nawet jeśli południowokoreańska firma rozwiąże problem z baterią, to i tak wiele osób nie zdecyduje się na zakup Galaxy Note7. No cóż, Apple powinno podziękować Samsungowi.

źródło: Business Insider – Samsung just gave a big gift to Apple