Samorost 3 dostępny do pobrania na iOS-a

Gra mobilna „Samorost 3” została udostępniona do pobrania na iPhone’a i iPada – takie tytuły cieszą oko, ducha i ciało!

Samorost 3 na iOS-a w sklepie App Store

Czeskie studio Amanita Design, znane z takich produkcji jak Botanicula, Kooky i Machinarium, wydało właśnie nową grę mobilną Samorost 3 dostosowaną na urządzenia z systemem iOS. W marcu tego roku gra została udostępniona na komputery PC i Mac, a od 1 września także posiadacze iPhone’ów i iPadów mogą udać się w tę niezwykłą krainę.

Zobacz także: Zestawienie niezwykłych Indie Games na smartfony i tablety

Samorost 3 to przygodowa gra logiczna, która opiera się się na poszukiwaniu. Trzecia część gry jest kontunuacją Samorost i Samorost 2, które dostępny były w wersji na komputery. Pierwsza część została wydana w 2003 roku i była dostępna w wersji na przeglądarki. Jej największym atutem jest oczywiście niesamowita grafika i odkrywanie surrealistycznych światów pełnych dziwnych stworzeń, roślin i przedmiotów. Wszystko to okraszone jest tajemniczą ścieżką dźwiękową dopełniającą atmosferę gry.

Główny bohater przygodówki – ubrany na biało gnom z czapką z białym pomponem i trąbką (lub fletem) – wykorzystuje magiczne moce swojego grającego instrumentu podczas podróży po kosmosie. Poszukuje on początków istnienia, odwiedzając 9 unikalnych i obców światów, w których aż roi się od rozmaitych i kolorowych wyzwań.

W grze, poruszamy się wskazując określone miejsce (z ang. point and click), musimy przenieść odpowiednie przedmioty lub rozwiązać zagadki logiczne o różnym stopniu trudności, aby przejść dalej. Czasem niektóre zebrane po drodze wskazówki mogą okazać się pomocne przy rozwiązywaniu zagadek.

W Samorost 3 napotkasz z pewnością mnóstwo stworzeń i odkryjesz wiele ciekawych miejsc – wszystko jest tak bajkowe, że aż trudne do wyobrażenia. Polecam każdemu, kto lubi doskonałą grafikę, tejemniczość – wszystko to, gdzie wyobraźnia nie zna granic. Zobaczcie z resztą sami na poniższym trailerze gry:

A oto drugi oficjalny trailer gry, trwający prawie 2 minuty:

Osobiście uwielbiam wszystkie tytuły, które wyszły ze studia Amanita Design. Samorosta możesz pobrać w sklepie App Store za 4,99 euro  (ok. 22 zł) na iPhone’a lub iPada z systemem iOS 6 lub nowszym – gra dostępna jest w języku polskim, choć nie potrzeba znać żadnego języka, aby w nią zagrać.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Amanita Design