Facebook Messenger wprowadza „Instant Video”

W komunikatorze Facebook Messenger pojawiła się nowa funkcja „Instant Video” podobna do tej znanej użytkownikom Snapchata.

Instant Video w Facebook Messenger

Facebook chce, aby jego użytkownicy korzystali z wideorozmów, nie dziwi więc fakt, że w swoim komunikatorze Messenger dodał kolejną funkcję zwaną Instant Video. Jak sama nazwa sugeruje, nowa funkcja pozwoli użytkownikom szybko uaktywnić rozmowę wideo na żywo.

Instant Video dostępne jest w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Messenger na iOS-a i Androida – jeśli nie widzisz nowej opcji, wystarczy zaktualizować appkę.

Aby uruchomić nową funkcję wystarczy dotknąć ikonę wideo w prawym górnym rogu okienka rozmowy w aplikacji Messenger. Po naciśnięciu ikony wideo aplikacja chce natychmiast rozpocząć udostępnianie wideo w czasie rzeczywistym. Dźwięk jest domyślnie wyłączony, ale możesz go aktywowany ręcznie, jeśli jest taka potrzeba. Film jest strumieniowany na żywo, ale pole tekstowe do wpisywania tekstu jest wciąż dostępne, więc jeśli chcesz czatować nic nie szkodzi na przeszkodzie.

Użytkownik do którego wysyłamy wideo może oglądać nadawany przez Ciebie obraz lub może zacząć nadawać własną transmisję online – taka sama opcja dostępna jest już od dłuższego czasu w aplikacji Snapchat: Chat 2.0 nową formą snapchatowania

Jak korzystać z Instant Video w Facebook Messengerze?

Jeśli podczas rozmowy w Facebook Messengerze ikona kamery zacznie pulsować, oznacza, że Twój znajomy ma także otwarte okno rozmowy.

  1. Możesz tapnąć na ikonę kamery, aby nadawać na żywo obraz ze swojej kamerki smartfona.
  2. Twój znajomy zobaczy natychmiast nadawany przez Ciebie obraz.
  3. Jeśli rozmówca po drugiej stronie będzie chciał, może nadawać do Ciebie swoje wideo.

Jak korzystać z Instant Video w Facebook Messengerze?

Instant Video na Facebook Messengera jest już dostępny w aplikacji na iPhone’a i Androida.

źródło: Facebook Newsroom – Bring Your Messenger Conversations to Life with Instant Video