iOS 9.3.5 z ważnymi poprawkami bezpieczeństwa

Firma Apple udostępniła uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 9.3.5, które zawiera ważne poprawki związane z zabezpieczeniami.

iOS 9.3.5 - aktualizacja mobilnego systemu Apple'a

Na początku sierpnia Apple udostępniło ostatnie uaktualnienie iOS-a 9.3.4, a dzisiaj niespodziewanie została wydana kolejna wersja systemu iOS 9.3.5 na urządzenia mobilne iPhone i iPad.

iOS 9.3.5 będzie prawdopodobnie ostatnią aktualizacją systemu operacyjnego iOS 9, które wprowadza ostatnie poprawki, ulepszenia zabezpieczeń i optymalizację wydajności. Najnowszy update mobilnego systemu operacyjnego Apple’a obejmuje krytyczne poprawki zabezpieczeń oraz łata wykorzystanie jailbreaka Pangu z iOS 9.3.3. Wersja systemu iOS 9.3.5 posiada główne poprawki związane z bezpieczeństwem i powinni zainstalować ją wszyscy posiadacze urządzeń, na które została wydana. Według The New York Timesa uaktualnienie łata trzy luki w zabezpieczeniach. 

Poprawka dostępna jest do pobrania w trybie OTA (over the air) – bezpośrednio na urządzenie (Ustawienia → Ogólne  → Uaktualnienia) oraz przez program iTunes, po podłączeniu urządzenia do komputera.

Apple oficjalnie poinformowało na swojej stronie, dlaczego konieczna jest szybka aktualizacja systemu iOS.

Już w przyszłym miesiącu zostanie wydana nowa wersja systemu iOS 10 przy okazji premiery nowych iPhone’ów i być może Apple Watcha 2.

źródło: Apple Support