Nays – imprezy i wydarzenia z Twojej okolicy

Dzięki Nays nie ominą Cię ciekawe wydarzenie z okolicy – mowa o stworzonej przez uczniów wejherowskiego elektryka, darmowej aplikacji na Androida.

Aplikacja mobilna Nays

Na pomysł stworzenia aplikacji mobilnej Nays wpadło na początku tego roku dwóch uczniów 3. klasy Technikum Informatycznego w Wejherowie – Krzysztof Konkol i Paweł Panek.

Potrzeba matką wynalazków. Kiedy gdzieś jeździliśmy, nie znaliśmy miasta, więc nie mogliśmy w pełni wykorzystać weekendu – i tak właśnie zrodził się pomysł na aplikacje #Nays – powiedział dla Młodej Gdynii Krzysztof Konkol.

W wielkim uproszczeniu Nays jest swego rodzaju GPS-em imprezowym, który podrzuci Ci szybko pomysł na wyjście ze znajomymi lub po prostu podrzuci wyszukane informacje na temat wydarzeń z Twojej okolicy. Wystarczy założyć konto, a następnie określić interesujące obszary tematyczne i ulubione kategorie.

Po wybraniu interesującego Cię wydarzenia możesz przeczytać dodatkowe informacje na jego temat, między innymi:

  • data i czas wydarzenia oraz ile czasu pozostało do jego rozpoczęcie,
  • gdzie odbędzie się impreza oraz w jakiej odległości znajdujesz się od jej miejsca – dodatkowo można ustawić nawigator prowadzący CIę wprost do wybranego eventu,
  • kto bierze udział w wydarzeniu,
  • informacje na temat ceny i czy wstęp jest bezpłatny, a także gdzie można zakupić bilet,
  • dokładny opis wydarzenia.

Niestety przez aplikację nie można kupić wejściówek, ale zawsze można przejść na oficjalną stronę lub serwisu pośredniczącego w zakupie biletów.

Aplikacja mobilna Nays - screen Aplikacja mobilna Nays - screen

Znajdujące się w aplikacji wydarzenia zostały podzielone na 10 kategorii, wśród których znajdują się: motoryzacja, rozrywka, religia, sport, sztuka, edukacja, kulinarne, dla dzieci, konwenty.

Premiera aplikacji odbyła się 3 sierpnia 2016 r, od tego czasu z aplikacji korzysta już kilkuset użytkowników. W bazie aplikacji znajduje się ponad 1000 organizatorów oraz 2000 wydarzeń – z czego najwięcej pochodzi z Trójmiasta.

Aplikacja wyszukuje wydarzenia z całej Polski w tym imprezy z Warszawy, Gdynii, Gdańska, Sopotu, Śląska, Katowic, Torunia, Łodzi i wielu innych miast, a także mniejszych miasteczek i wsi.

Gratulujemy chłopakom ciekawego pomysłu i naprawdę profesjonalnej realizacji, no i oczywiście życzymy dalszych sukcesów! Aplikację mobilną Nays pobierzesz za darmo na Adnroida ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play