Już jest Android 7.0 Nougat na Nexusy!

Google udostępniło dzisiaj finalną wersję nowego mobilnego systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat na urządzenia Nexus.

Android 7.0 Nougat (Google)

Właśnie dzisiaj, w poniedziałek 22 sierpnia 2016 roku, Google udostępniło najnowsza wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. System jak zwykle udostępniony został najpierw na urządzenia Nexus, Pixel C oraz General Mobile 4G.

W finalnej wersji nie ma żadnych większych niespodzianek w porównaniu z ostatnio wydana wersją dla programistów., ale system powinien być bardziej stabilny i wydajniejszy na smartfonach i tabletach. Aktualizacja Android 7.0 Nougat została udostępniona w trybie OTA (over the air) dla nastepujących urządzeń: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Piksel C i General Mobile 4G. Starsze urządzenia nie otrzymają aktualizacji Androida, a wszystkie inne smartfony i tablety będą musiały poczekać na aktualizacje OEM producenta oraz operatora komórkowego.

Co nowego w Android 7.0 Nougat? – lista zmian

Jeżeli nie posiadasz Nexusa wspieranego przez wersje systemu Nougat, oto co wprowadzono w uaktualnieniu:

 • Rozszerzone emotikony: obecnie istnieje ponad 1500 różnych emotikonów wbudowane w Androidzie, w tym 72 nowych pozwalających jeszcze lepiej wyrazić siebie.
 • Szybkie ustawienia: dają łatwy dostęp do takich funkcji jak Bluetooth, Wi-Fi i bardzo ważnej latarki.
 • Obsługa wielu ustawień narodowych: aplikacje mogą dopasować swoją zawartość na podstawie ustawień lokalizacji. Jeśli mówisz w wielu języków, na przykład wyszukiwarka może pokazywać wyniki wyszukiwania w językach, które zdefiniowałeś.
 • Wielozadaniowość (wiele okien): uruchomić dwa aplikacjom side-by-side. Okna są skalowalne też po prostu przeciągając dzielnik.
 • Szybkie odpowiedzi: możliwość odpowiadania bezpośrednio z paska powiadomień bez konieczności otwierania aplikacji.
 • Łączone powiadomienia: zobacz, co nowego zerkając na połączone powiadomienia z różnych aplikacji w jednym miejscu. Wystarczy dotknąć, aby zobaczyć wszystkie monity.
 • Kontrola powiadomień: kiedy powiadomienie wyskakuje, wystarczy nacisnąć i przytrzymać, aby włączyć ustawienia. Na przykład, można wyciszyć przyszłe powiadomienia z aplikacji w samej notyfikacji.
 • Tapety na ekranie blokady: teraz można ustawić różne tapety na ekranie głównym i ekranie blokady urządzenia.
 • Ustawienia nawigacji: szybsze znajdowanie odpowiednich ustawień w menu nawigacyjnym ustawień.
 • Szybkie przełączanie między aplikacjami: wystarczy dwukrotnie dotknąć przycisk przeglądania, aby przełączyć się między dwoma ostatnio używanymi aplikacjami.
 • Vulkan: gry będą teraz jeszcze lepsze, dzięki przyspieszeniu i grafice nowej generacji – wszystko zasilane przez wielordzeniowy procesor urządzenia.
 • Daydream: Android Nougat przeniesie Cię do wirtualnej rzeczywistości dzięki Daydream – wystarczy zestaw do VR i kontroler – wszystko będzie gotowe pod koniec tego roku.
 • Aktualizacje w tle: nowe urządzenia z Androidem Nougat mogą zainstalować aktualizacje oprogramowania w tle – oznacza to, że nie musisz już czekać aż urządzenie zainstaluje aktualizację i zoptymalizuje wszystkie twoje aplikacje mobilnedla nowej wersji. A dla obecnych użytkowników Nexusa, aktualizacje oprogramowania będą instalowały się znacznie szybciej – nie będzie trzeba czekać kilkunastu minut po ponownym uruchomieniu.
 • Szyfrowanie plików: Android Nougat może lepiej wyizolować i ochronić pliki znajdujące się na urządzeniu.
 • Szybkie uruchamianie: ułatwia uruchomienie urządzenia znacznie szybciej.
 • Ulepszony system tworzenia kopii zapasowych: więcej ustawień wykonywania kopii zapasowej, w tym ustawienia uprawnień dostępu, ustawienia hotspot Wi-Fi i ograniczenia sieci Wi-Fi.
 • Tryb pracy: pozwala włączać i wyłączać działające.
 • Wielkość wyświetlania: można zmienić rozmiar tekstu na urządzeniu oraz rozmiar wszystkich elementów graficznych, takich jak ikony i obrazy.
Screen systemu Android 7 Nougat
Ekrany z systemu Android 7 Nougat

Jeśli dotarłeś do końca listy zmian w nowym Androidzie N, to pewnie zastanawiasz się kiedy pojawią się nowe urządzenia Nexus oraz kiedy pojawią aktualizacje dla urządzeń innych firm? Niestety nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji – prawdopodobnie LG V20 będzie pierwszym nowym smartfonem z zainstalowanym systemem Androin 7.0 Nougat.

Uaktualnienie będzie sukcesywnie udostępniane w trybie OTA w ciągu najbliższych dni i tygodni. Wszystkie kompatybilne z nowym Androidem urządzenia otrzymają powiadomieni o dostępności nowej aktualizacji.

źródło: Google Android 7