Google Duo dostępny na iOS-a i Androida

Długo wyczekiwany wideokomunikator mobilny Google Duo został udostępniony do pobrania w sklepie App Store  i Google Play.

Google Duo

Jeszcze wczoraj pisałem o nowych, zmienionych ikonach aplikacji Google Duo i Google Allo, a już dzisiaj aplikacja  Duo pojawiła się w amerykańskim sklepie App Store na iOS-a i Google Play Store na Androida.

Po trzech miesiącach od zapowiedzi, Google wreszcie uruchomiło swoją cross-platformową aplikację mobilną Google Duo do prowadzenia wideorozmów między użytkownikami różnych mobilnych systemów operacyjnych. Wideokomunikator Duo wraz z jego bliźniaczym Allo do rozmów tekstowych oraz Google Assistant (Asystentem Google) zostały zapowiedziane podczas majowej konferencji Google I/O 2016, ale dopiero teraz pierwsza aplikacja trafiła do sklepów z aplikacjami.

Zobacz: Polska wersja aplikacji Google Duo już jest!

Na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że Google Duo jest odpowiedzią Google’a na apple’owskiego FaceTime’a, który działa tylko na urządzeniach z systemem iOS i OS X (iPhone, iPad, iPod i komputery Mac). Jednak Google poszło o krok dalej i przez aplikację Duo pozwala od razu komunikować się między użytkownikami iPhone’ów i smartfonów z Androidem.

Komunikator mobilny Duo posiada bardzo prosty, charakterystyczny dla Google’a interfejs, który nie wymaga specjalnego logowania i konfiguracji. Appka działa w oparciu o numer telefonu, dzięki czemu w aplikacji widzimy, które z naszych kontaktów również korzystają z tego narzędzia. Obsługa opiera się na jednym przycisku, który powoduje połączenie z dostępnym kontaktem.

Użytkownicy aplikacji, niezależnie od tego czy używają appki  Duo na iOS-a czy Androida, mogą bezproblemowo komunikować się ze sobą, pod warunkiem, że są podłączeni do internetu. Dzięki funkcji „puk-puk” („knock knock”) użytkownicy dzwoniący mogą wyświetlić obraz na żywo, zanim nasz interlokutor odbierze rozmowę przychodzącą – to jest tak naprawdę wyróżniająca opcja, która czyni tę aplikację wyjątkową. Widać, że twórcy postawili na funkcjonalność i prostotę, czyniąc aplikację bardzo użyteczną.

Jakosc obrazu podczas rozmów wideo zależy oczywiście od szybkości internetu z jakiego w danej chwili korzystamy. Google zapewnia, że rozmowy i obraz wideo są prowadzone za pomocą bezpiecznego, szyfrowanego połączenia. Ten prosty wideokomunikator może spokojnie konkurować ze Skype’em, FaceTime’em, Facebook Messengerem czy WhatsAppem. Jego przewagą jest wideopodgląd na żywo naszego rozmówcy przychodzącego, jak i rozmowy wychodzącej oraz cross-platformowosć.

Screen aplikacji Google Duo Screen aplikacji Google Duo

Aplikacja Google Duo pojawi się w polskich sklepach App Store i Google Play w ciagu kilku najbliższych dni, ale już teraz możesz pobrać aplikację, jeśli posiadasz amerykańskie konto w którymś ze sklepów. W momencie premiery aplikacji w Polsce, będzie ona dostępna również pod poniższymi linkami.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie aplikacji: duo.google.com

źródło: Google Official Blog – Meet Google Duo, a simple 1-to-1 video calling app for everyone