Oferty operatorów za rejestrację numeru na kartę

Zobacz, u którego operatora najlepiej zarejestrować numer na kartę – zestawienie ofert specjalnych związanych z obowiązkiem rejestracji numeru.

Oferty specjalne dla rejestrujących numer na kartę - czyli jak i gdzie najlepiej zarejestrować SIM?

W zeszłym miesiącu (2 lipca 2016 r.) weszła w życie ustawa o działaniach antyterrorystycznych. Do 1 lutego 2017 roku trzeba zarejestrować swój numer na kartę, w związku z tym polscy operatorzy prześcigają się w ofertach, które mają skusić abonentów do wyboru ich sieci komórkowej.

Po 25 lipca 2016 roku rejestracja numeru wymagana jest od razu po zakupie startera, natomiast jeśli obecnie korzystasz z usług na kartę musisz zarejestrować swój numer najpóźniej do 1 lutego 2017 r. Niedopełnienie obowiązku rejestracji danych spowoduje, że nie będziesz mógł korzystać z usług.

Warto przyjrzeć się, co oferują operatorzy i wybrać najkorzystniejszą sieć podczas rejestracji numeru. Choć pozostało jeszcze trochę czasu, przygotowaliśmy zestawienie ofert specjalnych oferowanych przez sieci Orange, Play, T-Mobile i Plus.

Zobacz oferty specjalne związane z koniecznością rejestracji numeru u polskich operatorów:

Porównaj oferty i zdecyduj, gdzie najkorzystniej zarejestrować swój numer!

Co musisz wiedzieć o rejestracji numeru na kartę w Polsce?

Rejestracja numeru na kartę SIM jest obowiązkowa, jeśli chcesz nadal korzystać z niej po 1 lutego 2017 roku. Wszyscy, którzy kupili startery przed 25 lipca br. muszą dokonać zatem rejestracji, aby w przyszłym roku numer nie został nagle wyłączony. Zakup nowej karty SIM wiąże się obecnie z podaniem niezbędnych danych osobowych.

Jakie dane w jaki sposób należy podać podczas rejestracji numeru?
Abonent, z wyłączeniem abonenta korzystającego z publicznie dostępnych usług telefonicznych świadczonych za pomocą aparatu publicznego lub przez wybranie numeru dostępu do sieci dostawcy usług oraz abonenta usług przedpłaconych polegających na rozpowszechnianiu lub rozprowadzaniu programów telewizyjnych drogą naziemną, kablową lub satelitarną, podaje dostawcy usług następujące dane:

w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL, jeżeli go posiada, albo nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, a w przypadku cudzoziemca, który nie jest obywatelem państwa członkowskiego albo Konfederacji Szwajcarskiej – numer paszportu lub karty pobytu;

Pamiętaj, że operator nie ma prawa kserować Twojego dowodu osobistego lub innego dokumentu. Jeżeli operator nie chce zarejestrować numery, gdy nie zgodzisz się na wykonanie kserokopii dokumentu, to możesz zgłosić ten fakt do UKE.

w przypadku abonenta niebędącego osobą fizyczną:

 • nazwę,
 • numer identyfikacyjny REGON lub NIP lub numer w Krajowym Rejestrze Sądowym albo ewidencji działalności gospodarczej, lub innym właściwym rejestrze.

Abonent podaje dane, przy zawieraniu umowy w formie pisemnej lub elektronicznej. Abonent będący stroną umowy o świadczenie usług przedpłaconych w publicznej sieci telekomunikacyjnej podaje dane dostawcy usług. Dane mogą być podane również drogą elektroniczną albo w inny sposób określony przez dostawcę tych usług. Dane należy podać w przypadku każdej usługi wymagającej karty SIM, w tym także karty tylko do internetu mobilnego.

Obecnie operatorzy oferują rejestrację numeru w swoich salonach lub wybranych punktach rejestracji: kioskach RUCHU, na Poczcie Polskiej, w sklepach Media Markt, Saturn i Media Expert. Jeżeli jesteś abonentem danego operatora, to rejestrację dodatkowego numeru na kartę możesz wykonać telefonicznie, lub przez SMS-a.

Ile numerów może zarejestrować na siebie 1 osoba?
Jedna osoba może na siebie zarejestrować do 20 numerów na kartę, w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej limit wynosi 100 numerów na osobę.

Kto może zarejestrować numer na kartę?
Rejestracji może dokonać każdy, kto posiada numer na kartę i ma ukończone minimum 13 lat oraz posiada dowód osobisty albo paszport. Jeśli nie posiadasz takich dokumentów, należy wybrać się do salonu z osobą pełnoletnią.

Kto będzie przechowywał zbierane dane?
Dane osobowe podane podczas rejestracji numeru są bezpieczne i chronione Ustawą o Ochronie Danych Osobowych, a za ich przechowywanie i bezpieczeństwo odpowiadają operatorzy komórkowi – analogicznie jak w przypadku podpisywania umowy na abonament.

Zobacz pełną treść Ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Promocje i oferty specjalne dla rejestrujących numer na kartę SIM

Każdy z operatorów oferuje specjalne promocje i bonusy dla klientów, którzy zarejestrują u niego swój numer. Każdy z operatorów przygotował także oferty dla przenoszących numer z innej sieci. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Stan ofert: sierpień 2016 r.

Oferta specjalna dla rejestrujących numer na kartę w Orange

Oferta dla rejestrujących numer na karte w Orange

W sieci Orange, rejestrujący numer mogą wybrać bonus 1000 minut + 10 GB na 30 dni, lub umowę na wybrany okres (ile chcesz).

Aby otrzymać bonus należy:

 • zarejestrować swój numer w Orange,
 • wysłać bezpłatnego SMS-a o treści BONUS pod numer 80028,
 • otrzymasz 30 dni na wykorzystanie bonusu 1000 minut do wszystkich + 10 GB internetu (bonus należy aktywować w ciągu 60 dni od rejestracji).

Przechodząc na abonament 39,99 zł miesięcznie bez umowy długoterminowej otrzymujesz:

 • bezterminową umowę,
 • pakiet danych 5 GB internetu mobilnego do wykorzystania miesięcznie (do 1.02.2017 r. – po tym terminie pakiet zmniejszany jest do 1 GB/mies. Po wykorzystaniu pakietu, za dodatkowe 10 zł otrzymujesz dostęp do internetu bez limitu w zasięgu sieci 4G/LTE),
 • nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych.

Szczegóły oferty specjalnej dla rejestrujących numer na kartę w Orange Polska

Dla klientów przenoszących numer z Play, Plus lub T-Mobile, operator przygotował specjalną ofertę nielimitowanych rozmów i SMS-ów oraz pakiet internetowy 14 GB.

A tak Orange promuje swoją ofertę:

Szczegóły znajdziesz na stronie operatora.

Oferta specjalna dla rejestrujących numer na kartę w sieci Play

Oferta dla rejestrujących numer na karte w Play

W sieci Play za rejestrację numeru na kartę można otrzymać:

 • konto ważne przez 1 rok,
 • 100 zł na rozmowy i SMS-y
 • 10 GB pakietu internetu mobilnego
 • Po rejestracji należy wykonać następujące czynności aby otrzymac bonusy:
  wpisz kod: *111*300*1#
  lub
  wyślij SMS o treści start.300 pod nr 111

Oferta dla rejestrujących numer na kartę w Play Internet

Rejestrując Play Internet na kartę, otrzymujesz:

 • konto ważne przez rok i pakiet aż 100 GB internetu mobilnego do wykorzystania
 • Po rejestracji należy wykonać następujące czynności aby otrzymac bonusy:
  wpisz kod: *111*330*1#
  lub
  wyślij SMS o treści start.330 pod nr 111

Jak zarejestrować numer w Play?

 • Sprawdź, czy Twój numer jest zarejestrowany: wpisz i zatwierdź na klawiaturze telefonu lub tabletu kod *111*49*1#
 • Podaj dane w salonie Play lub w punktach współpracujących z operatorem partnerów.
 • Nie zapomnij aktywować bonusów.

Jeśli masz abonament w Play, możesz zarejestrować numer na kartę bez wychodzenia z domu. Możesz to zrobić pod numerem telefonu 730 300 300 (połączenie bezpłatne z numerów Play).

Jak zarejestrować numer na kartę w Play?

Dla klientów przenoszących numer z Orange, Plus lub T-Mobile, operator przygotował promocję 1 rok ważności konta, pakiet internetu 20 GB i 200 zł na rozmowy i SMS-y.

Szczegóły znajdziesz na stronie operatora.

Oferta specjalna dla rejestrujących numer na kartę w T-Mobile

Oferta dla rejestrujących numer na kartę w T-Mobile

Bonus za rejestrację w T-Mobile na kartę, Heyah oraz tuBiedronka to:

 • nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne w kraju przez 30 dni
 • pakiet 10 GB danych na 30 dni nawet 12 razy w ciągu 1 roku

Aby sprawdzić, czy Twój numer telefonu jest już zarejestrowany, wpisz w swoim telefonie bezpłatny, ekspresowy kod: *100# i zatwierdź klawiszem połączenia.

Numer można zarejestrować w każdym sklepie T-Mobile oraz w jednym z 1 800 kiosków Ruchu na terenie całego kraju – wystarczy zabrać ze sobą kartę SIM oraz dokument tożsamości. Prościej być nie mogło. A jednak! Jeśli masz już inny numer zarejestrowany w T-Mobile, Heyah lub tuBiedronka, nie musisz nawet wychodzić z domu – wystarczy zadzwonić na specjalną bezpłatną infolinię +48 606 606 606, skorzystać z aplikacji Mój T-Mobile lub dokonać rejestracji przez stronę www.zarejestruj-karte.pl.

Jak otrzymać bonus w T-Mobile na kartę, Heyah oraz tuBiedronka?

NIEZAREJESTROWANY NUMER

 • należy zarejestrować kartę SIM i poczekać na SMS-a z zaproszeniem do programu bonusowego,
 • w ciągu 30 dni od otrzymania zaproszenia należy wysłać SMSa o treści TAK na bezpłatny numer 80575,
 • postępować zgodnie z instrukcją otrzymaną w SMS-ie.

ZAREJESTROWANY NUMER

 • przy zarejestrowanej już karcie SIM należy wysłać SMS-a o treści TAK na bezpłatny numer 80575 najpóźniej do 8 września br.,
 • postępować zgodnie z instrukcją otrzymaną w SMS-ie.

Zestaw bonusów: Nielimitowane połączenia i pierwsza paczka 10 GB zostaną przyznane po doładowaniu konta kwotą minimum 25 złotych w przypadku klientów T-Mobile na kartę lub Heyah oraz 20 złotych w przypadku klientów tuBiedronka. Kolejne 11 bonusów po 10GB każdy zostaną przyznane po 11-stu doładowaniach konta powyższymi kwotami w ciągu 365 dni.

Jeśli jesteś klientem T-Mobile na kartę lub Heyah, możesz skorzystać z wyjątkowej promocji i odebrać telefon MaxCom MM237 Dual SIM za 19 zł (bez umowy i dodatkowych zobowiązań).

Co zrobić aby skorzystać z promocji telefonem?

 • promocja jest ważna od 1 do 16 sierpnia 2016 r.
 • należy zarejestrować się w sklepie T-Mobile,
 • następnie tego samego dnia należy jednorazowo doładować konto zarejestrowanego numeru kwotą minimum 100 zł,
 • należy zadzwonić do konsultanta T-Mobile o złożyć zamówienie na telefon MaxCom w promocyjnej cenie 19 zł.

Promocja T-Mobile z telefonem MaxCom Dual SIM

Więcej szczegółów na stronie operatora.

Oferta specjalna dla rejestrujących numer na kartę w Plusie

Oferta dla rejestrujących numer na kartę w Plusie

W sieci Plus GSM rejestrujący swoje karty SIM mogą otrzymać:

 • 500 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci,
 • pakiet internetu mobilnego 50 GB – po rejestracji numeru należy wysłać darmowego SMS-a o treści BONUS pod numer 80110,
 • rok ważności konta – należy wysłać darmowego SMS-a o treści RWK pod numer 80110. ten bonus ważny jest dla taryf: Nowy Plus Internet na Kartę, Plus na Kartę, PnK Rok Ważności Konta, PnK bez limitu, Ja + NA KARTĘ. Swoją aktualna taryfę w Plusie sprawdzisz wpisując kod *147# i potwierdzając połączenie.
 • promocja obowiązuje od 11.07.2016 r. do 1.02.2017 r.

Zamiast się rejestrować, możesz skorzystaj z oferty specjalnej i przejść na specjalną ofertę abonamentową

Oferta dostępna jest dla klientów ze stażem w sieci minimum 30 dni.

 • abonament miesięczny 29 zł (0 zł przez 3 miesiące),
 • rozmowy bez limitu do wszystkich,
 • SMS-y bez limitu do wszystkich,
 • pakiet internetu 8 GB/mies.

W sieci Plus rejestracji można dokonać w salonach Plusa lub Cyfrowego Polsatu, w kioskach RUCH w całej Polsce oraz w sieci sklepów Neonet.

Szczegóły oferty specjalnej dla rejestrujących numer na kartę w Plus GSM

W Plusie można zarejestrować numer bez wychodzenia z domu. Jeżeli masz już numer w abonamencie, MIX lub zarejestrowany numer na kartę w Plusie, możesz zarejestrować swojego nowego SIM-a na dane z umowy lub rejestracji innego numeru:

Jeśli masz już aktywny jeden starter i chcesz go dopisać do swoich danych:

 • wyślij darmowego SMS-a o treści: DOPISZ numer telefonu na kartę z telefonu abonamentowego pod numer 80106, np. DOPISZ 601100200

Jeżeli chcesz zarejestrować nowy numer, a posiadasz już usługę w abonamencie:

 • wyślij darmowego SMS-a o treści ZAREJESTRUJ numer telefonu numer karty SIM (znajdujący się na starterze) z telefonu abonamentowego pod numer 80160, np. ZAREJESTRUJ 601234567 141528061628

Jak zarejestrować numer w Plusie bez wychodzenia z domu?

Abonenci Orange, Plus lub Play mogą przejść do Plusa JA+ NA KARTĘ i odbrać 50% rabatu przyznawany przez pierwsze 3 miesiące!

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie operatora.

Oferta specjalna dla rejestrujących numer na kartę w Mobile Vikings

Oferta dla rejestrujących numer na kartę w Mobile Vikings

W Mobile Vikings można otrzymać za rejestrację bonus 10 GB internetu oraz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci przez miesiąc.

Operator jako jedyny oferuje możliwość rejestracji przez kuriera za dodatkową opłatą 9,99 zł. Oprócz tego abonenci mogą wykonać rejestrację w salonach sieci Play w całej Polsce lub we wrocławskim biurze operatora przy ul. Tęczowej 13/210. W przypadku ostatniej opcji wręczany jest antyterrorystyczny gadżet – niestety nie wiemy co to jest :)

Jak zarejestrować numer w Mobile Vikings?

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie operatora.

Podsumowanie

Przedstawione w jednym miejscu oferty operatorów komórkowych dla rejestrujących numer na kartę powinny pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru. W większości promocje i bonusy dostępne są zarówno dla nowych klientów, jak i dla tych, którzy kupili startery przed 25 lipca.

Zastanów się czego najbardziej potrzebujesz? Czy pakietu danych na internet? Czy liczby lub kwoty na rozmowy i SMS-y? Warto zwrócić uwagę także na ważność konta. Pamiętaj także, że będąc klientem jednej sieci, przy rejestracji numeru możesz przenieść się do innego operatora zyskując dodatkowe bonusy.

A teraz zdecyduj jak i gdzie zarejestrować swój numer na kartę :)

Zobacz także nasze rankingi i porównania ofert internetu na kartę:

źródło: dane ze stron operatorów, szczegóły ofert mogą zostać zmienione przez operatorów, serwis mobiRANK.pl nie odpowiada za ewentualne zmiany ofert, dlatego ze szczegółami i regulaminami promocji należy zapoznać się na stronach operatorów