Hello Network – sieć społecznościowa dla pasjonatów

Twórcy Orkut przedstawiają nową sieć społecznościową Hello Network, która przeznaczona ma być dla osób z obsesją na punkcie swojego hobby.

Hello Network - new kind of social network

Sieć społecznościowa Hello Network pomaga spotkać ludzi, którzy mają te same zainteresowania, pasje i hobby. W 2014 roku Google zamknęło serwis Orkut, ale duch społecznościowy żyje dalej. Programista i twórca serwisu Orkut Büyükkökten zapowiedział właśnie uruchomienie serwisu Hello Network, który ma być kontynuacją lub wskrzeszeniem dawnego serwisu społecznościowego.

Zamiast bezpośrednio konkurować z takimi gigantami jak Facebook, twórca wybrał niszę, w której użytkownicy będą mogli odnaleźć wyjątkowe treści. Serwis przeznaczony jest dla osób, które mają obsesję na punkcie swoich pasji. Hello Network ma być miejscem dla fotografów, geeków, podróżników, sportowców, osób uwielbiających gotować i wielu innych. W aplikacji zamieszcza się zdjęcia i posty, które określane są w oryginale jako „jots” – czyli drobne zapiski.

W sieci można przeglądać kategorię, w których znajdują się użytkownicy o podobnych zainteresowaniach. Specjalny algorytm ma pomóc dostosować propozycje znajomych, którzy interesują się podobna tematyką co my.

Zobacz także: Say Ello… czym jest sieć społecznościowa Ello?

Hello Network - discover content you care about
Hello Network – discover content you care about

Trudno powiedzieć, czy to będzie działać. Chociaż Hello nie próbuje konkurować bezpośrednio z gigantami, to musi w jakiś sposób przekonać do siebie użytkowników. Facebook ma obecnie ponad 1,7 mld aktywnych użytkowników, wśród których z pewnością znajdują się pasjonaci publikujący unikalne treści i skupiający osoby o podobnych pasjach. Dlaczego nowy serwis miałby odnieść sukces? Według twórcy Hello Network nie musi przyciągnąć do siebie całą masę użytkowników aby odnieść sukces – wystarczy spora grupa użytkowników, którzy mają wystarczające powody, aby zostać w serwisie.

Hello jest dostepne na iOS-a i Androida, ale na razie tylko w  Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Irlandii, Francji, Kanadzie, Brazylii i Australii. Nie wiemy, czy i kiedy aplikacja będzie dostępna w Polsce. Aby aktywować konto w serwisie trzeba mieć numer telefonu z kierunkowym w którymś z tych krajów. W sierpniu 2016 roku aplikacja będzie dostępna także w Niemczech, Meksyku i Indiach.

Hello Network - screen z aplikacji mobilnej Hello Network - screen z aplikacji mobilnej

Oficjalna strona serwisu: hello.com

Jeśli macie taki numer, aplikację możecie pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

źródło: Hello, Orkut