Nowa reklama Google Photos pt. „Free Up Space”

W najnowszej reklamie „Free Up Space” firma Google prezentuje, jak bardzo może być przydatna usługa Zdjęcia Google.

Google Photos - Photos. For. Life.

Wszyscy posiadacze smartfonów robią mnóstwo zdjeć podczas wakacji, wyjątkowych wydarzeń, albo po prostu robi sobie selfie. Zdjęcia i filmy są dobrej jakości i zajmują mnóstwo miejsca na naszych smartfonach. Po kilku miesiącach, nowy smartfon zapełniony jest zwykle mnóstwem fotografii i krótkich filmików. Komunikat typu „Brak miejsca” lub „Pamięć smartfona jest pełna” znana jest z pewnością wielu osobom. Co wtedy robicie? Usuwacie powtórzone ujęcia, lub zgrywacie multimedia na komputer. Na szczęście istnieje wiele innych i prostszych sposobów.

jedną z nich jest właśnie usługa Zdjęcia Google (z ang. Google Photos), którą gigant uruchomił na początku tego roku. Oczywiście usługa powiązana jest z aplikacją mobilną Zdjęcia Google na urządzenia z systemem iOS i Android. Dzięki aplikacji można w łatwy sposób przesyłać zdjęcia ze smartfona wprost do usługi – oczywiście w opcjach prywatności można ustawić, czy zdjęcia mają być upublicznione, czy tylko dostępne dla nas.

Dzięki opcji autobackup (automatyczna kopia) można zwolnić miejsce na smartfonie i wyczyścić przestrzeń dyskową, robiąc miejsce na nowe zdjęcia i filmy. Oczywiście istnieje wiele usług tego typu ze swoimi aplikacjami mobilnymi, jak chociażby Flickr z 1 TB przestrzeni na materiały.

W aplikacji Zdjęcia Google na Androida możne w łatwy sposób oczyścić miejsce i zachować zdjęcia i filmy w chmurze, wybierając z Menu opcję Zwolnij miejsce (oczywiście upewnij się, ze masz włączony autoupload plików do usługi). Pod iOS-em wystarczy udać się do Ustawień aplikacji i zaznaczyć tę samą opcję.

Obejrzyj poniższe wideo, aby sprawdzić w jakich momentach może zabraknąć Ci miejsca na wyjątkowe fotki – oczywiście możesz temu zapobiec instalując jedną z aplikacji wykonującą kopię zapasową zdjęć w chmurze. Pamiętaj, że autouploadowanie najlepiej wykonywać będą podłączonym do sieci Wi-Fi – zaoszczędzisz na transferze danych – szczególnie będą za granicą!

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Zdjęcia Google możesz ją pobrać ze sklepu Google Play na Androida lub sklepu App Store na iPhone’a lub iPada z systemem iOS.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Zdjęcia Google (@GooglePhotos)