Statystyki Pokemon GO na jednej infografice

Sprawdź nową infografikę z imponującymi szczegółami i statystykami na temat popularnej gry mobilnej Pokemon GO.

Pokemon GO - header infografiki ze statystykami

Co jeszcze można powiedzieć o grze mobilnej Pokemon GO, czego jeszcze nie powiedziano? Nowa infografika przedstawia historię gry od momentu jej wydania (w zeszłym miesiącu) aż do dzisiaj.

Według danych statystycznych zawartych na infografice, gra Pokemon GO wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość (AR , z ang. Augmented Reality) posiada obecnie 25 milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych, którzy korzystają z niej codziennie przez średnio 33 minuty i 25 sekund. Podobnie wygląda czas korzystania z Instagrama i Snapchata w USA. Oprócz podstawowych danych na infografice zawarto kilka zabawnych faktów związanych z aplikacją i rozgrywką.

Warto wspomnieć, że już w drugim tygodniu, w grę zainwestowano już 35 mln dolarów, z czego 30% przychodów pochodziło ze sklepu App Store od użytkowników którzy zrobili zakupy w aplikacji. Łatwo obliczyć, że wersja gry na iOS-a przynosi ok. 1,5 mln dolarów przychodów każdego dnia!

Nie jest tajemnicą, że gra pożera bardzo dużo energii i powoduje, że bateria znika w oczach. Według infografiki, 30 minut grania w Pokemon GO zużywa aż 20% baterii. W tym samym czasie użytkownicy wykorzystują 5 MB danych komórkowych w grze.

Polecamy inne powiązane artykuły:

Zobacz pozostałe ciekawe fakty związane z grą (kliknij na obrazek, aby otworzyć infografikę w pełnym rozmiarze):

Pokemon GO - statystyki gry na infografice (pełny rozmiar)

źródło: Bargain Fox – Pokemon GO Infographic