Prawie miliard sprzedanych iPhonów w ciągu 10 lat?

Szacuje się, że firma Apple sprzedała łącznie miliard telefonów iPhone od daty premiery smartfona w 2007 roku do 2. kwartału 2016 roku.

Apple ogłosi swoje wyniki finansowe za 3. kwartał fiskalny już jutro. Jutro dowiemy się także ile firma z Cupertino zarobiła na sprzedaży iPhone’ów i ile sztuk zostało sprzedanych. Analitycy wieszczą co roku spadek sprzedaży iPhone’a i ogólnego przychodu.

Oczekuje się, że w trzecim kwartale fiskalny Apple zarobiło około 42,1 mld dolarów, co oznaczałoby spadek o ok. 18 proc w porównaniu do analogicznego kwartału w roku ubiegłym (49,6 mld dolarów). Analitycy szacują, że firma sprzedała co najmniej kolejne 40 mln iPhone’ów w okresie od kwietnia do czerwca, co w sumie dałoby 987 mln sztuk iPhone’ów sprzedanych od 2007 roku. Gdyby firma utrzymała takie tempo dawałoby to średnio 13 mln sprzedanych iPhone’ów miesięcznie, czyli do końca lipca firma osiągnęłaby miliard sprzedanych iPhone’ów

Spadek dotknął także wartości akcji Apple’a, które poleciały w dół o około 21 proc. Niemniej jednak, wiele firm z Wall Street oczekuje, że wartość akcji wzrośnie po premierze najnowszego smartfona w tym roku. Analitycy prognozują także, że  sprzedaż iPhone’a wzrośnie o 5% w 2017 roku finansowym (zaczynającym się od września 2016 r.).

Wyniki finansowe Apple za trzeci kwartał fiskalny zostaną zaprezentowane jutro o 1:30 p.m. czasu pacyficznego, a następnie rozpocznie się telekonferencja CEO Tima Cooka i CFO Luca Maestriego z akcjonariuszami o 2 p.m. czasu pacyficznego.

Zobacz, na poniższej mobigrafice jak przyrastała liczba sprzedanych iPhone’ów od 2007 do 2016 roku:

Sprzedaż iPhone'ów od 2007 do 2016 r. (w mln szt.)

źródło: MacRumors – Apple Stock Forecasted to Rise as Lifetime iPhone Sales Reach 1 Billion