Pierścień płatniczy Visa na Rio 2016

Visa testuje swój pierścień płatniczy do płatności zbliżeniowych NFC na sportowcach, podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

Pierścień płatniczy Visa (Rio 2016)

Czy jest lepszy sposób, niż płatności zbliżeniowe na wyciągnięcie ręki, po przyłożeniu pierścienia płatniczego do czytnika kart kredytowych? Visa stworzyła pierścień płatniczy NFC, dzięki któremu można dokonywać zakupów i płacić w standardowych terminalach akceptujących płatności zbliżeniowe. Transakcja zatwierdzana jest kodem PIN, jeśli kwota za zakupy przekracza ustaloną kwotę minimalną – podobnie jak w przypadku kart kredytowych i debetowych.

Pierścienie wykonane zostały z odpornego na zarysowania ceramicznego materiału. Pierścienie są także wodoodporne, więc nie ma potrzeby zdejmowania ich podczas pływania i mycia rąk, no chyba, że obawiamy się, że spadnie nam z palca. Oferowane są w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarnej.

Chodzi o to, aby płacić łatwo i szybko, bez konieczności wyciągania karty kredytowej lub smartfona – wystarczy zbliżyć dłoń z pierścieniem do terminala i już – zapłacone!

 

Pomysł nie jest zupełnie nowy. Wiele inteligentnych pierścieni było prezentowanych na Kickstarterze, które miały oferować płatności w technologii zbliżeniowej, ale Visa stworzyła pierwszy pierścień autoryzowany przez firmę – poprzednie pomysły nie zyskały wsparcia giganta płatniczego.

Nowy gadżet Visy został rozdany 45 zawodnikom udającym się na Olimpiadę 2016 w Rio – Visa jest jednym ze sponsorów wydarzenia. Nie jest pewne, czy pierścień będzie udostępniony szerzej. Akcja przy okazji Igrzysk Olimpijskich może być jednym z pierwszych testów demo, które mają pokazać możliwości płatności zbliżeniowych? Dodanie modułu płatności zbliżeniowych do małych gadżetów nie jest zbyt skomplikowaną sprawą, możliwe więc, że Visa umożliwi dodanie tej funkcjonalności do innych akcesoriów, które są łatwo dostępne i noszone przez większość ludzi.

Pierścień płatniczy Visa NFC (źródło: Engadget)
Pierścień płatniczy Visa NFC (foto: Engadget)

źródło: Visa – Visa Introduces NFC-Enabled Payment Ring for Team Visa Sponsored Athletes to Use at Rio 2016 Olympic Games