Dlaczego Magikarp jest najfajniejszy w Pokemon GO?

Dlaczego ta żałosna mała rybka jest tak naprawdę najlepszym Pokemonem, jakiego można upolować w grze mobilnej Pokemon GO?

Magikarp fish - Pokemon GO

W grze mobilnej Pokémon GO jest 151 różnych pokemonów, które można schwytać na mieście :) Najsłabszym, najbardziej żałosnym z nich jest bez wątpienia Magikarp, który przedstawiony jest w naszej grafice tytułowej.

Samo istnienie złotej rybki zwanej Magikarp jest kwestionowana nawet w samej grze:
Magikarp jest żałosną wymówką dla Pokemonów, który jest zdolny tylko chlupania i rozpryskiwania. Takie zachowanie skłoniło naukowców do podjęcia badań nad tym stworzeniem.

Zobacz także: Ludzie chudną grając w Pokémon GO!

Zgodnie z informacją w Bulbopedii (Wikipedia Pokemonów): Magikarp jest średniej wielkości Pokémonem z rodzaju dużych ryb o czerwonawo-pomarańczowych łuskach. Ma duże, puste oczy i różowe usta. Jej płetwy piersiowe i ogon są białe, a na grzbiecie i brzuchu ma żółte trójspiczaste płetwy. Posiada również długie wąsy.  Długożyjący Magikarp jest w stanie wykorzystać swoją ogromną moc rozpryskiwania, aby wysoko wyskakiwać ponad powierzchnię wody. Ma też wystarczająco silny układ odpornościowy, aby przetrwać w najbardziej zanieczyszczonych wodach.

Jednak zwykle jest pomijany przez graczy w Pokemon GO ze względu na jej pozorną słabość. Nawet w ogniu walki potrafi tylko chlupać wokoło i nic się nie dzieje… Na domiar zlego, Magikarp wymaga 400 cukierków (Candies) aby wyewoluować, czyli znacznie więcej niż jakikolwiek inny Pokémon występujący w grze! Na przykład do rozwinięcia małego Pidgeya wystarczy 12 cukierków, a w przypadku Magikarpa potrzeba ich aż 400.

Pidgey vs. Magikarp - liczba cukierków potrzebna do rozwoju Pokemona.
Pidgey vs. Magikarp – liczba cukierków potrzebna do rozwoju Pokemona.

Można pomyśleć, że łowienie małego Magikarpa jest nieopłacalne – ale jesteś w błędzie! Magikarp jest właściwie najfajniejszym Pokémonem w grze. Ponieważ po tym jak ewoluuje, staje się taką bestią (Gyarados):

Magikarp (po ewolucji) to Gyarados z Pokemon GO
Magikarp (po ewolucji) to Gyarados z Pokemon GO

Każdy fan Pokémonów doskonale wie, że Magikarp po tym jak ewoluuje staje się niczym innym jak potężnym Gyaradosem – epickim smokiem wodnym i jedną z najpotężniejszych istot we wszechświecie Pokémonów.

Ty też możesz mieć ogromny przyrost mocy walki (z ang. CP – Combat Power), gdy wyewoluujesz rybę Magikap. Jeden z YouTube’erów rozwinął swojego Magikarpa (120 CP) i otrzymał Gyaradosa (1386 CP). Pamiętaj, że Gyarados jest jednym z najrzadszych i najsilniejszych istot w grze, a w dodatku ewoluuje z niepozornego Magikarpa.

Po przejęciu jednego Magikarpa otrzymuje się 3 cukierki, a za sprzedaż Profesorowi Willowi tylko 1 cukierek. Trzeba złapać 101 Magikarpów, aby móc rozwinąć jednego!

No dobra, a komu to się udało?

źródło: Tech Insider – Why this pathetic little fish is actually the coolest Pokémon in 'Pokémon GO’