Pokémon GO najpopularniejszą grą mobilną w historii!

Aplikacja mobilna Pokémon GO ma już ponad 21 milionów aktywnych użytkowników dziennie, co czyni ją najpopularniejszą grą mobilną w historii USA.

Według danych opublikowanych przez serwis SurveyMonkey, przeprowadzający ankiety internetowe, gra Pokémon GO jest najpopularniejszą grą na urządzenia mobilne w historii Stanów Zjednoczonych. Aplikacja posiada obecnie ponad 21 milionów aktywnych użytkowników dziennie, czyli więcej niż w szczytowym okresie gry Candy Crush Saga, która odnotowała 20 milionów aktywnych użytkowników w 2013 roku.

W zaledwie 3 dni od daty wydania przez Nintendo i Niantic gry mobilnej Pokémon GO, przyciągnęła ona więcej użytkowników niż Twitter, bijąc w rankingach sklepów z aplikacjami największych. Oprócz tego wartość akcji producenta gry wzrosła w ciągu jednego dnia o 23%, a Niantic zarabia miliony dolarów dziennie.

21 mln aktywnych użytkowników dziennie w grze Pokemon GO

Warto wspomnieć, że Pokémon GO ma już ponad 10 milionów instalacji na samej platformie Android. Choć gra była początkowo dostępna tylko w kilku krajach, w tym USA, Australii i Nowej Zelandii, to w Europie zaczęła byc udostępniania dopiero od wczoraj.

Operator T-Mobile zapowiedział w USA darmowy transfer danych internetu mobilnego dla gry Pokémon GO – zaczyna się szaleństwo komercyjne z wykorzystaniem stworków – już wkrótce Pokemony pojawią się w restauracjach pubach i wielu innych miejscach, gdzie trzeba ściągnąć klienta :)

źródło: SurveyMonkey – Pokémon GO is now the biggest mobile game in U.S. history