Jak zainstalować Pokemon GO na iPhone’ie w Polsce?

Zobacz, szybki poradnik jak łatwo i legalnie zainstalować oryginalną grę Pokemon GO na iPhone’ie w Polsce.

Aktualizacja 16.07.2016 r.: Gra jest już oficjalnie dostępna w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play – nie ma potrzeby przechodzenia przez poniższe kroki.

Na pewno wiecie, że gra Pokemon GO nie jest jeszcze dostępna na terenie Polski, ale wiele osób już wciągnęło się w polowanie na Pokemony. W jaki sposób zainstalowali grę na swoich smartfonach, jeśli Twoje Apple ID zarejestrowane jest w polskim sklepie App Store? Dowiesz się między innymi z tego wpisu.

Sposobów jest kilka, jednak ja opiszę najłatwiejszy, najbezpieczniejszy i w 100% legalny. Poniższa instrukcja przeznaczona jest dla właścicieli iPhone’ów z systemem iOS.

Bez zbednych ceregieli, postępuj według poniższej instrukcji, a już za kilka chwil – jeśli serwery gry nie będą przeciążone – będziesz mógł grać w Pokemon GO na swoim iPhone’ie.

Jak zainstalować grę Pokemon GO na iPhone'ie w Polsce? (instrukcja)

Poradnik: Jak legalnie zainstalować Pokemon GO na iPhone’ie w Polsce?

Jeśli czytasz ten artykuł na iPhone’ie, to przejdź dokładnie przez poniższe krok po kroku według poniższej instrukcji:

  1. W aplikacji App Store wyloguj się ze swojego konta z polskim Apple ID (należy zejść na dół ekranu i kliknąć w nazwę swojego konta – adres e-mail i wylogować się).
  2. Wyszukaj w przeglądarce mobilnej hasło Pokemon GO iOS lub wejdź pod ten link, aby przejść do sklepu App Store.
  3. Otrzymasz komunikat, że Rzecz nie jest dostępna i w oknie popup zostaniesz poproszony o zmianę sklepu – wybierz Zmień sklep.
  4. Po chwili zostanie wyświetlona aplikacja Pokemon GO w sklepie App Store – kliknij przycisk GET+.
  5. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego konta – zamiast tego wybierz Utwórz konto.
  6. Wybierz UK jako swój kraj!
  7. Należy podać jedynie wymagane dane. Ważne, aby użyć adresu e-mail, który nie był używany do stworzenia Apple ID. Jeżeli masz konto w Gmailu, możesz użyć swojego adresu z AppleID dodając +nowyAppleID po nazwie np.: nazwa+nowyAppleID@gmail.com – Apple zidentyfikuje ten adres jako nowy, a w rzeczywistości e-maile weryfikacyjne dojdą na nazwa@gmail.com.
  8. W polu z kartą kredytową należy wybrać None.
  9. Po weryfikacji e-mailowej możesz zalogować się na nowe konto AppleID i pobrac Pokemon GO na iPhone’a.
  10. Po instalacji możesz wylogować się z brytyjskiego konta i zalogować na polskie konto, a gra pozostanie i tak na urządzeniu.

Teraz pozostało tylko uruchomić grę i założyć konto. Ze względu, że gra jest jeszcze w fazie rozwojowej i pojawiają się wątpliwości, co do bezpieczeństwa danych z konta Google’a, polecam użycie 2. opcji logowania w grze – stworzenie konta w Pokemon GO Club. Podczas zakładania konta może pojawiać się komunikat o przeciążeniu serwerów, ale po kilku odświeżeniach można spokojnie przejść przez proces rejestracji.

Miłego grania w Pokemony i uważajcie na siebie!