6 na 10 osób gra w gry na swoich smartfonach

Według najnowszych badań aż 6 na 10 właścicieli smartfonów na świecie gra w gry na swoich urządzeniach mobilnych.

Mniej niż tydzień od udostępnienia gry mobilnej Pokémon GO, nowa aplikacja Nintendo znalazła się na pierwszych miejscach popularności w sklepach z aplikacjami mobilnymi Google Play i App Store. Ogromna popularność spowodowała, że wycena spółki poszybowała gwałtownie w górę.

Zobacz także: Świat oszalał na punkcie Pokémon GO

Według najnowszych danych GlobalWebIndex, aż 64% dorosłych internautów na świecie deklaruje, że gra w gry mobilne na swoich smartfonach. Odsetek mobilnych graczy może się znacznie różnić w zależności od regionu. Jednak najwięcej grających na smartfonach, bo aż 7 na 10 dorosłych internautów, jest w krajach rozwijających się: w Azji i Pacyfiku APAC (71%), na Bliskim Wschodzie i w Afryce (68%) oraz Ameryce Łacińskiej (68%).  Nawet w krajach, gdzie komputery wciąż są najpopularniejsze, czyli w Europie i Ameryce Północnej, co drugi internauta deklaruje, że gra w różnego rodzaju gry na telefonie komórkowym.

Dotychczas gra Pokémon GO została oficjalnie wydana tylko na wybranych rynkach, w tym w USA i Australii, ale entuzjazm udzielił się także innym krajom, w których użytkownicy znajdują różne sposoby, aby zagrać w najnowszy tytuł Nintendo.

Procent graczy mobilnych wg regionu 2Q 2016 r.

Procent internautów na świecie używających smartfona do grania w gry mobilne (2Q 2016 r.)
Procent internautów na świecie używających smartfona do grania w gry mobilne (2Q 2016 r.)

źródło: GWI – 6 in 10 gaming on their smartphones