Możesz już testować iOS 10

Jeśli chcesz sprawdzić wszystkie zmiany w najnowszym systemie iOS 10, to już od dzisiaj możesz zainstalować go w wersji beta na swoim iPhone’ie.

Firma z Cupertino od dzisiaj umożliwia pobranie testowej wersji beta swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 10 w ramach publicznych testów, dostępnych dla każdego, kto posiada urządzenia, na którym można zainstalować najnowsze uaktualnienie.

Zainstaluj iOS beta na kompatybilym urządzeniu, ale…

iOS 10 logo

Chcesz sprawdzić wszystkie zmiany wprowadzone w najnowszym systemie dla iPhone’a lub iPada, na kilka miesięcy przed oficjalną premierą? Zarejestruj się w publicznym programie testów beta firmy Apple i pobierz system iOS 10.

Wszystkim, którzy są chętni do testów już dzisiaj polecam, aby przed instalacją dobrze się zastanowić i koniecznie wykonać pełną kopię zapasową obecnego systemu. Wersja beta może zawierać niespodziewane błędy i może być niestabilna przez co Twoje urządzenie może nie działać w pełni prawidłowo. Jest to wczesna wersja oprogramowania, a Apple będzie nadal dokonywać kolejnych ulepszeń i poprawek błędów zanim zostanie wydana stabilna wersja systemu iOS 10. Premiera systemu zapowiedziana jest bowiem na jesień tego roku (prawdopodobnie druga połowa września).

Jeśli posiadasz kilka iUrządzeń, możesz zaryzykować i poeksperymentować na jednym z nich. Jeżeli iPhone, to Twój jedyny smartfon, dobrze radzę aby wstrzymać się do oficjalnej premiery systemu.

Lista kompatybilnych urządzeń z systemem iOS 10
Lista kompatybilnych urządzeń z systemem iOS 10

iOS 10 to sporo zmian i nowych funkcjonalności

W systemie iOS 10, oprócz poprawek bezpieczeństwa i stabilności, dodano mnóstwo nowych funkcji i udoskonaleń. Program iMessage został gruntownie przeprojektowany i dodano do niego nowe opcje, takie jak otwartość na aplikacje innych firm i nowe większe animowane emotikony. Zdjęcia dzięki inteligentnemu uczeniu i zanalizowaniu zawartości obrazów, automatycznie grupują je w odpowiednie albumy. Powiadomienia są łatwiejsze w zarządzaniu i można dodawać niestandardowe widżety do jednej ze stron ekranu głównego smartfona. Asystent głosowy Siri działa teraz także z niektórymi aplikacjami firm trzecich, takimi jak Uber i WeChat. To tylko niektóre nowości, o których możesz przeczytać na stronach Apple’a.

iOS 10 przejdzie jeszcze przez wiele iteracji beta zanim ostateczna wersja będzie gotowa do pobrania dla każdego. Jeżeli nie możesz się doczekać możesz na własne ryzyko już dzisiaj zainstalować wersję beta.

źródło: Apple