BitCam – rób zdjęcia w niskiej rozdzielczości

Dzięki aplikacji mobilnej BitCam na iPhone’a zrobisz zdjęcia retro w bardzo niskiej rozdzielczości.

BitCam (logo aplikacji)

Większość urządzeń mobilnych posiada obecnie aparaty fotograficzne, dzięki którym zrobimy doskonałe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. A co jeśli chciałbyś zrobić oryginalne zdjęcia retro z dużym szumem lub w niskiej rozdzielczości? Możesz wyciągnąć stary aparat, skorzystać z Photoshopa lub zainstalować odpowiednią aplikację z gotowymi filtrami.

Nowa aplikacja BitCam od Iconfactory pozwoli Ci zrobić zdjęcia smartfonem, które będą wyglądały jakbyś robił je aparatem używanym w minikomputerach z 1996 roku. Aplikacja powstała, aby uczcić 20-lecie firmy Iconfactory i móc „wrócić do przeszłości”.

Interfejs aplikacji jest w istocie naprawdę zabawny – prosta retro nawigacja sprawia wrażenie, że aplikacja pochodzi z połowy lat dziewięćdziesiątych. Po uruchomi appki jesteśmy pytani o dostęp do aparatu i po zezwoleniu od razu możemy robić oryginalne fotki. Czarno-białe fotografie przypominają pierwsze dni Internetu, zanim kolorowe grafiki internetowe zawitały na naszych monitorach.

Screeny aplikacji BitCam

Darmowa wersja aplikacji BitCam oferuje trzy tryby fotografowania, które różnią się jakością wykonywania zdjęć. Po zapłaceniu 1,99 $ można odblokować wykonywanie zdjęć z ograniczoną liczbą kolorów. Zanim zdecydujesz się na odblokowania płatnych funkcji możesz sprawdzić na stronie internetowej BitCam, jakie można uzyskać efekty.

Aplikację BitCam pobierzesz za darmo na iPhone’a lub iPoda touch ze sklepu App Store – musisz mieć zainstalowany system iOS 9 lub nowszy.

Pobierz aplikację w sklepie App Store