Mimpi Dreams grą tygodnia w App Store

Gra mobilna Mimpi Dreams dostępna jest do pobrania za darmo na iOS-a w ramach cotygodniowej sekcji aplikacja tygodnia.

Mimpi Dreams

Bohaterem drugiej części gry mobilnej Mimpi Dreams jest sympatyczny piesek o imieniu Mimpi, który do złudzenia przypomina naszego Reksia. Oryginalna gra Mimpi, która została wydana na iOS-a, Androida, Windows Phone’a, OS X, Facebooka i komputery PC miała ponad milion pobrań. Czeskie studio projektowe Silicon Jelly ucząc się na doświadczeniach z pierwszej części wydało nowe przygody psa Mimpiego, który z pewnością spodoba się wielu miłośnikom gier logicznych w stylu indie games.

Gra została wyróżniona nagrodami Games.cz Czech Best of 2015, PAX Indie Megaboth Showcase 2016 i Casual Connect Indie Prize Nominee 2016.

Mimpi Dreams to crossplatformowa gra łącząca w sobie mechanikę platformówek z łamigłówkami i elementami przygodówki. W grze sterujemy sympatycznym pieskiem o imieniu Mimpi a po drodze mamy do rozwiązania wiele zagadek, aby pomóc mu ominąć przeszkody.

Wspaniała grafika i wielobarwne postaci są na wysokim poziomie, a każdy element został zaprojektowany z wyjątkową pieczołowitością. Krainy w których przemierzamy naszym bohaterem są niczym wyjęte z dobrej czeskiej kreskówki. W grze możemy wchodzić w interakcję z napotkanymi przedmiotami, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy zanurzyć się w krainę gry.

Najbardziej intrygującą rzeczą w grze jest jednak jej charakterystyczna grafika wektorowa 2D przeniesiona na wyjątkowe sceny. Całość oparta jest na grafice wektorowej, dzięki czemu Mimpi może swobodnie poruszać się po całej planszy.

Spradź, jak wygląda przykładowa rozgrywka:

OD marca 2016 roku grę Mimpi Dreams możesz pobrać na urządzenia z systemem iOS (teraz za darmo zamiast ok. 2 euro) i Android, Apple Watcha i Apple TV oraz platformie Steam (Windows, Linux, OSX).

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa, App Store