Android Nougat – tak oficjalnie będzie nazywał się Android N

Każdy kto zastanawiał się, jak będzie nazywał się Android N może spać spokojnie, oficjalna nazwa to Android Nougat.

Android Nougat

Spekulacje i zgadywanki na temat nazwy nowej wersji Androida wreszcie się skończyły, Google ujawniło nazwę kolejnej wersji swojego mobilnego systemu operacyjnego Android Nougat. Wszyscy zastanawiali się, jaka będzie tym razem oficjalna nazwa słodkiej wersji Androida N. Nougat (z ang. nugat), to jedna z najlepszych opcji zgłoszonych przez fanów.

Na konferencji Google I/O, CEO firmy Sundar Pichai ogłosił, że tym razem Google zapyta użytkowników o najlepszą propozycję dla kolejnej iteracji Androida. Największe nadzieje pokładano w nazwę Android Nutella, ale wygląda na to, że KitKat był jedyną wersją, która nosiła nazwę znanej marki batonów.

Oficjalna nazwa Androida N, czyli Android Nougat została zapowiedziana także na Twitterze. Teraz jedyną tajemnicą pozostaje numer kompilacji, jaki zostanie przypisany do najnowszej aktualizacji. Biorąc pod uwagę liczbę zmian w nadchodzącym systemie mobilnym Google’a, wszystko wskazuje na to, że będzie to Android 7.0, choć niewykluczone, że może być także Android 6.1.

Na szczęście pozostało jeszcze kilka miesięcy, zanim się dowiemy.

źródło: @Android