Glutek i Kłaczek – kosmiczna przygoda w muffinkowej Galaktyce

„Glutek i Kłaczek – Kosmiczna Przygoda” to kolejna bajka stworzona przez polskie studio OhNoo, która bawi, uczy i sprawia, że każdy z użytkowników może zanurzyć się we wspaniale wykreowanym kosmicznym świecie.

Glutek i Kłaczek

OhNoo Studio debiutowało w 2012 roku zaczynając od interaktywnej bajki dla dzieci „Amelia i Postrach Nocy”. Jedną z ciekawszych produkcji OhNoo dla dorosłych odbiorców jest gra przygodowa „Tormentum – Dark Sorrow”, o której pisaliśmy na łamach naszego serwisu. Obecnie wraz z animatorem Alkiem Wasilewskim pracują nad animowaną grą przygodową o nazwie Tsioque, na którą w 2015 roku uzyskali dofinansowanie z Kickstartera.

Najnowsza produkcja zatytułowana Glutek i Kłaczek  (ang. Snot & Fluff – A Space Adventure) jest zabawną i pouczającą opowieścią o przyjaźni, odwadze i niesieniu pomocy innym, pozwala przeżyć niezapomnianą podróż do odległych galaktyk pełnych kolorowych planet, zamieszkałych przez przeróżne stwory oraz dziwne zwierzęta. Propozycja przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników smartfonów i tabletów, ale myślę, że rodzice także chętnie wezmą udział w tej przygodzie.

Studio OhNoo przyzwyczaiło nas już do starannie przygotowanych aplikacji mobilnych, „Glutek i Kłaczek – Kosmiczna Przygoda” jest tego doskonałym przykładem realizacji na wysokim poziomie, przeznaczonej dla najmłodszych.

O czym jest Glutek i Kłaczek?

Głównymi bohaterami historii są Glutek i Kłaczek. Pierwszy jest typem podróżnika, żądnym przygód obieżyświatem, a drugi – jego przeciwieństwem, domownikiem uwielbiającym pieczenie coraz to nowych rodzajów ciastek. Pewnego dnia Glutek, znużony monotonnym życiem, wyrusza w kosmiczną podróż, zapominając na chwilę o swoim przyjacielu. Stęskniony i samotny Kłaczek buduje rakietę i wyrusza na poszukiwanie Glutka.

Screen z aplikacji mobilnej "Glutek i Kłaczek"

Aby jeszcze mocniej zaangażować najmłodszych w zabawę, autorzy ukryli na stronach opowieści złote gwiazdki. Dziecko najpierw wysłuchuje opowieści czytanej przez profesjonalnego narratora, a następnie stara się odnaleźć cztery gwiazdki ukryte na każdej z plansz, które są niezbędne do odblokowania tajemniczej planszy kończącej opowieść. Zadanie wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, bo niektóre gwiazdki zostały sprytnie ukryte i niejednokrotnie będziemy musieli bardzo dokładnie przeszukać wszystkie zakamarki.

Wszystkie 44 plansze pełne detali zostały ręcznie zilustrowane przez uznaną ilustratorkę Agatę Karelus. Ponadto bajka zawiera ponad 45 minut profesjonalnej orkiestralnej ścieżki dźwiękowej, ponad 900 zabawnych dźwięków i 20 minut ścieżki dialogowej nagranej przez profesjonalnych aktorów w 5 wersjach językowych (angielski, hiszpański, polski, rosyjski oraz chiński).

Przyjaźnie zaprojektowany interfejs oraz setki obszarów, w które dziecko może stuknąć palcem, ułatwiają zabawę i zachęcają do eksperymentów. Połączenie tego wszystkiego razem stanowi niezwykłą mieszankę, która zapewni mile spędzony czas zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Ponadto aplikacja poprzez zabawę uczy o ważnych wartościach, takich jak przyjaźń, współpraca, odwaga i przede wszystkim niesienie pomocy innym.

Screen z aplikacji mobilnej "Glutek i Kłaczek"

W AppStore znajdziesz dwie wersje programu – pełną, kosztującą niecałe 2,99 euro oraz darmową wersję Lite z możliwością przejrzenia kilku początkowych plansz. Ta interaktywna mobilna opowieść czytana jest przez profesjonalnego narratora w pięciu językach: po angielsku, hiszpańsku, polsku, rosyjsku oraz chińsku.

Glutka i Kłaczka pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: informacja prasowa