Smart Boy, czyli jak zamienić smartfona w gameboya

Gadżet o nazwie Smart Boy został ogłoszony przez Hyperkin w zeszłym roku w prima aprilis, ale teraz można go już rzeczywiście zamówić.

Smart Boy nie jest samodzielnym urządzeniem, ale akcesorium które w połączeniu ze smartfonem i kartridżami tworzy nowoczesnego Game Boya. Gadżet jest kompatybilny ze starymi grami oraz kartridżami Game Boy Color. Wysyłki zamówionych smart boyów będą realizowane juz w grudniu tego roku.

Smart Boy (Hyperkin) - zamiana smartfona w gameboya

Wszyscy fani gier na Game Boya mogą czuć się podekscytowani, bowiem na tegoroczne święta będą mogli sprawić sobie ciekawy prezent w postaci gadżetu, który reaktywuje ich stare poczciwe gry z lat dziewięćdziesiątych. Firma Hyperkin, która zapowiedziała Smart Boya primaaprilisowym żartem, uznała że pomysł jest tak dobry aby wydać taki produkt. Już teraz zaczęła się przedsprzedaż urządzeń i emulator gameboya można zamawiać w cenie ok. 60 dolarów (53 euro, czyli ok 235 zł).

Firma udostępni także narzędzia opensource’owe narzędzia dla programistów, dzięki czemu będa mogli tworzyć gry mobilne na Smart Boya odpalane ze smartfonów. Aktualizacje aplikacji i oprogramowania mogą być również przesyłane do Lab Forum Hyperkin, która udostępni gry w dniu premiery.

Smart Boy było początkowo planowany tylko na iPhone’a, a prace nad wersją dla smartfonów z Androidem były w toku, a jak się okazało emulator działa na razie tylko z urządzeniami z systemem Android :) Wielkość smartfona, która pasuje do gadżetu waha się między 5 i 6 cali.

Smart Boy na smartfony z Androidem i dla iPhone’a

Chociaż Smart Boy będzie sprzedawany dopiero pod koniec roku, to na E3 można było już sprawdzić jego działanie w rzeczywistości.

Zobacz także:

Poniższy Smart Boy został opracowany wyłącznie dla iPhone’a 6 Plus, bez regulacji szerokości (jak w przypadku wersji dla Androida). Na poniższym schemacie można zobaczyć w jaki sposób umieszcza się iPhone’a w urządzeniu. Oryginalne kartridże są kompatybilne ze Smart Boyem i można je umieścić jak w klasycznym Game Boyu w tylnej kieszeni.Niestety nie ma informacji na stronie producenta o dacie premiery tego wariantu gadżetu.

Jeśli posiadasz stare gry, gdzieś w czeluściach szuflady, warto je odświeżyć, bo już niedługo będziesz mógł cieszyć się zupełnie nową jakością obrazu na smartfonie.

Smart Boy - zamiana iPhone'a w Game Boya
Smart Boy – zamiana iPhone’a w Game Boya

Oprócz Smart Boya wydana zostanie także powiązana z urządzeniem aplikacja mobilna, która będzie zawierać bazę aktualnych gier dla tej przedziwnie fantastycznej konsoli. Oczywiście nic nie działa bez baterii, więc na pełnym naładowanym smartfonie będzie można grać bez przerwy przez 5 godzin.

Oczywiście istnieje wiele emulatorów aplikacji, dzięki którym można grać w stare gry retro, ale dotykowa gra Pokémon jest zupełnie inna niż ta, którą pamiętamy z Game Boya.

Myślę, że idea inteligentnego Game Boya jest wyjątkowym gadżetem, który będzie cieszył się spora popularnością, zwłaszcza, że cena nie jest zbyt wysoka. Nie pozostało nic innego niż poszukać starych gier :)

Urządzenie można już zamawiać na oficjalnej stronie producenta, wysyłki mają rozpocząć się w grudniu 2016 r.

źródło: Mobile Geeks, Engadget, Hyperkin