Aplikacje Allo i Duo od Google’a będą miały inne ikony

Nowe aplikacje mobilne Allo i Duo od firmy Google będą miały nieco zmienione ikony w porównaniu do tych, które zostały zaprezentowane na I/O 2016.

Nowe ikony aplikacji mobilnych Allo i Duo od Google'a

Gdyby jeszcze do kogoś nie dotarła ta wiadomość, to przypominam, że Google zapowiedziało wydanie latem tego roku dwóch nowych aplikacji do komunikacji mobilnej o nazwie Allo i Duo. Pierwsza z aplikacji prawdopodobnie zastąpi Hangouts, a druga służyć będzie do rozmów głosowych i wideo. Obie aplikacje oferują szereg nowych funkcjonalności, które z pewnością przypadna wielu osobom do gustu.

Nowe aplikacje będę wkrótce dostępne na urządzenia z systemem iOS i Android, a już teraz Google zaktualizowało ikony tych aplikacji.

Zobacz także: Nowości z konferencji Google I/O 2016

Jest to bardzo niewielka aktualizacja, w przypadku aplikacji Allo zrezygnowano z czerwonego tekstu na szarym tle na rzecz białego napisu na niebieskim tle. Podczas prezentacji I/O 2016 aplikacja Duo miała to samo niebieskie tło, które ma teraz Allo, ale teraz ikona appki do wideorozmów ma szare tło z niebieskim tekstem. Nie wiadomo czym podyktowana jest zmiana, ale w efekcie obie aplikacje mają bardzo podobne ikony, podczas gdy wcześniej czerwone Allo wyraźnie kontrastowało z niebieską ikoną Duo…

O ile nam wiadomo, nowe ikony zostały już oficjalnie zatwierdzone, szkoda, że nie mamy żadnych informacji na temat tego jak idą postępy w budowaniu nowych aplikacji – musimy po prostu poczekać i zobaczymy już za kilka tygodni.

Sprawdź poniżej, jak wyglądały ikony aplikacji przed (po lewej) i po zmianie(po prawej):

Ikona aplikacji Allo przed i po zmianie Ikona aplikacji Duo przed i po zmianie

źródło: 9TO5Google