88% widzów Euro 2016 używa drugiego urządzenia podczas meczów

Zobacz, z jakich najcześciej urządzeń korzystają widzowie Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 podczas oglądania meczów?

Europejskie mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2016 trwają w najlepsze, mamy już pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny. Tymczasem warto przyjrzeć się, z jakich urządzeń korzystają kibice-internauci podczas oglądania meczów.

Według badań przesiewowych przeprowadzonych przez GWI, zdecydowana większość widzów mistrzostw Euro 2016 zadeklarowała, że używa dodatkowych urządzeń podłączonych do internetu, aby uzyskać więcej informacji podczas oglądania meczów w telewizji. Telefony komórkowe (smartfony) są najczęściej wykorzystywane do tego celu – używa ich ponad 60% widzów. Na drugim miejscu znajdują się laptopy (42%), później tablety (25%), komputery stacjonarne (24%), a tylko 12% nie korzysta z drugiego urządzenia.

Pomimo, że bardzo niewielu użytkowników korzysta z aplikacji związanych z programami telewizyjnymi i stacjami nadającymi mecze online, to wyraźnym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mobilne aplikacje społecznościowe umożliwiające kontakt z innymi znajomymi i kibicami – bardzo chętnie kibice wykorzystują Snapchata do dzielenia się zdjęciami i krótkimi filmami wideo z wyjątkowego kibicowania!

Urządzenia używane podczas oglądania meczów Euro 2016

źródło: Global Web Index – 88% of Euros viewers are second-screeners