Nowa szczoteczka Sonicare Philipsa połączy się z iPhone’em

Firma Philips zapowiedziała inteligentną szczoteczkę do zębów Sonicare Flexcare Platinum Connected, która połączy się z iPhone’em, aby śledzić nawyki szczotkowania.

Szczoteczka do zębów Philips Sonicare Flexcare Platinum Connected

Holenderska firma elektroniczna Philips zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego gadżetu, który pozwoli zadbać o jamę ustną i śledzić postępy w szczotkowaniu przez aplikację mobilną na iPhone’a. Soniczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare Flexcare Platinum Connected połączy się ze smartfonem przez Bluetootha i dzięki inteligentnym czujnikom może przesyłać dane o szczotkowaniu do aplikacji mobilnej zainstalowanej na iPhone’ie.

To jest tylko kwestia czasu, zanim IoT i inne inteligentne urządzenia zaczną w pełni infiltrować nasze życie, nie tylko to w łazience i związane ze zdrowiem. W ciągu ostatniego roku producenci i konsumenci oszaleli na punkcie podłączonych urządzeń do smartfona, a zainteresowanie z pewnością wzrosło dzięki wsparciu i integracji protokołów HomeKit firmy Apple.

Technologia inteligentnego pomiaru Smart Sensor, która jest zintegrowany z nową szczoteczką soniczną do zębów Sonicare Flexcare Platinum Connected, ma na celu dostarczenie informacji do urządzenia mobilnego, o tym, w jaki sposób i jak często dana osoba szczotkuje zęby. Czujniki śledzenia szczotkowania zbierają informacje o położeniu szczoteczki w jamie ustnej, a potrafią zmierzyć nacisk szczoteczki na zęby podczas każdej czynności mycia zębów. Takie informacje mają pomóc użytkownikom prawidłowo myć zęby i jamę ustną w czasie rzeczywistym. Czy to oznacza, że zamiast do lusterka, będziemy myć zęby wpatrując się w smartfona?

Szczoteczka Philips Sonicare, która łączy się ze smartfonem przez Bluetootha

Końcówka szczoteczki AdaptiveClean wyposażona jest w gumowe boki i ma czterokrotnie większy rozmiar i powierzchnię styku, dzięki czemu lepiej usuwa płytkę nazębną. Podobnie jak wszystkie Sonicare, najnowsza szczoteczka Flexcare Platinum Connected posiada możliwość ustawienia intensywności i kilku trybów szczotkowania: standardowy dwuminutowy tryb czyszczenia zębów, wybielający i nadający połysk, trzyminutowe dokładne czyszczenie zębów.

Urządzenie to jest również na tyle inteligentne, aby kontrolować liczbę prób użycia i czas trwania każdej sesji – aplikacja podpowie także kiedy należy wymienić końcówkę szczoteczki na nową. Funkcja powinna pomóc użytkownikom zmaksymalizować optymalne użycie każdej główki szczoteczki, zamiast wyrzucać i zastępować ją, gdy jeszcze może bezpiecznie posłużyć.

Aplikacja mobilna dla szczoteczki do zębów Philips Sonicare Flexcare Platinum Connected

W aplikacji mobilnej Philipsa każdy użytkownik będzie mógł wyświetlić indywidualną mapę 3D jamy ustnej (z ang. 3D Mouth Map), na której zaznaczone zostaną miejsca które zbyt mocno, często lub rzadko szczotkujesz.

Nowa technologia Sonicare Flexcare Platinum Connected do utrzymania nienagannej higieny jamy ustnej dla wszystkich dbających o zęby, ma pojawić się już od połowy lipca 2016 r. i będzie można ją kupić za 199 dolarów (ok. 775 zł).

Mycie zębów z aplikacją mobilną w czasie rzeczywistym

Konkurencja oferuje już linię szczoteczek Oral-B dla dorosłych od początku 2015 roku, więc Sonicare trochę późno dołącza do świata mobile’a, choć pod koniec zeszłego roku firma Philips wydała już szczoteczkę dla dzieci łączącą się przez Bluetootha ze smartfonem.

źródło: Philips via MacRumors, The future of oral healthcare – Smart sensors and connected technology are key